Тестовий режим!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

17 Березень 2023

Інфографіка АМУ про шкоду закону 5655 для громад

Мери одностайні та категорично проти законопроєкту 5655.

В Асоціації міст України, членами якої є 44 громади Житомирщини, виступають категорично проти законопроєкту №5655 про зміну системи містобудування. Члени Правління АМУ абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту. Від нашої області таке звернення підписали члени правління АМУ – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук. З проханням ветувати даний законопроект першими на Житомирщині відповідні рішення ухвалили у Райгородоцькій сільській раді, Коростишівській та Коростенській міській радах, Андрушівській міській раді.

В АМУ наголошують, що не можна допустити ухвалення цього документу в тій редакції, яка існує зараз, та називають низку причин:

  • порушуються права власників земельних ділянок;
  • легалізується незаконне будівництво;
  • бізнес контролюватиме інший бізнес
  • стимулюється масове самочинне будівництво;
  • знищується ідея електронних послуг та обліку;
  • громадськість позбавляється контролю та впливу;
  • обмежуються права місцевого самоврядування.

«Містобудування – це основа розвитку будь-якої громади, а цим проєктом ця основа знищується», – зазначив О.Слобожан та додав, що законопроєкт 5655 порушує сім статей Конституції України, саме тому, вперше в історії, проти законопроєкту спільно виступили органи місцевого самоврядування, представники громадських організацій, ЗМІ, експерти, архітектори, проєктанти та громадськість.

Асоціація міст України підготувала інфографіку, де роз’яснила основні небезпеки ухвалення підписання законопроекту Президентом.

Прес-служба Житомирського РВ АМУ