Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

Рішення №3 від 30.08.2024 р. Про Програму забезпечення та захисту прав дітей на території Андрушівської міської територіальної громади на 2024 — 2026 роки.

30 Серпень 2024

Рішення №3 від 30.08.2024 р. Про Програму забезпечення та захисту прав дітей на території Андрушівської міської територіальної громади на 2024 — 2026 роки.

Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст

Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст


  • АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

  • Сорок дев’ята сесія                                                                     Восьмого скликання
    •  

30.08.2024                                                                                                        №3

Про Програму забезпечення та захисту прав дітей на території

Андрушівської міської територіальної громади на 2024 — 2026 роки

 Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 р. №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку»,  врахувавши рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 15.08.2024 р. №229, рекомендації постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, міська рада

ВИРІШУЄ:

1. Затвердити Програму забезпечення та захисту прав дітей на території Андрушівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів (Дмитро ТКАЧЕНКО) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергія ДЕМЧЕНКА.

Міський голова                                                                               Галина  БІЛЕЦЬКА

СХВАЛЕНО                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконкому                                                Рішення сорок дев’ятої сесії  Андрушівської                                                        Андрушівської міської ради                           міської ради                                                             восьмого скликання

15.08.2024 року  №229                                           30.08.2024 року  №3

ПРОГРАМА

забезпечення та захисту прав дітей на території

Андрушівської міської територіальної громади

на 2024-2026 роки

м. Андрушівка

2024  рік

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

І. Загальна характеристика Програми

 Розробник ПрограмиСлужба у справах дітей Андрушівської міської ради
 Відповідальний виконавець ПрограмиАндрушівська міська рада, Служба у справах дітей Андрушівської міської ради, загальноосвітні навчальні заклади територіальної громади
 Учасники ПрограмиАндрушівська міська рада, Служба у справах дітей Андрушівської міської ради, Відділ освіти, молоді та спорту Андрушівської міської ради, Відділ соціального захисту та охорони здоров’я Андрушівської міської ради, Управління фінансів Андрушівської міської ради, КНП «Андрушівська міська лікарня» Андрушівської міської ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради, КУ «Центр надання соціальних послуг Андрушівської міської ради», відділ поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області (за згодою), старости старостинських округів
 Законодавча база, яка є підставою для розробки програмиЗакони України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», постанови Кабінету Міністрів України від  01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 р. №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку»
 Термін реалізації Програми2024-2026 роки
 Основні джерела фінансування програмиКошти бюджету Андрушівської міської територіальної громади, інші джерела не заборонені чинним законодавством України
 Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програмиУ  межах фінансових можливостей

II. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма

Дитинство – найважливіший самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в дитячі роки людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їхніх проблем, інтересів та потреб, стану охорони дитинства залежить не тільки доля кожної конкретної дитини, а й розвиток громади в цілому. Формування навичок відповідального батьківства у молоді та батьків із низьким батьківським потенціалом є однією з передумов запобігання соціальному сирітству та потраплянню дитини у складні життєві обставини. Забезпечення безпечного сімейного середовища для дитини, дотримання державних гарантій і конституційних прав дітей у колі родини та громаді – це шлях до щасливого дитинства. Основною причиною потрапляння дітей у складні життєві обставини є неналежне виконання батьками обов’язків з утримання та виховання дітей, що породжує соціальне сирітство. Проблеми, пов’язані із його попередженням, життєзабезпеченням і розвитком дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, настільки масштабні й різноманітні, що вимагають для їхнього вирішення скоординованих зусиль та проведення комплексних заходів на рівні громади. Особливої уваги потребують діти даної категорії, подальше перебування яких у біологічній родині може становити загрозу їх життю та здоров’ю, у зв’язку із чим є нагальна потреба створення у громаді патронатних сімей для тимчасового догляду, виховання та реабілітації дітей, на період подолання їх батьками складних життєвих обставин.

У період реформування інституційної системи, державна соціальна політика України спрямована на створення умов для підвищення якості соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та забезпечення пріоритетності сімейного виховання. Актуальність розроблення і прийняття Програми зумовлена потребою у реалізації в громаді сучасної державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень та забезпечення права на сімейне виховання. Програма необхідна для визначення конкретних заходів, окреслення обов’язків і напрямів роботи, виділення та розподілу фінансових ресурсів з метою надання допомоги дітям та сім’ям з дітьми. Фінансові ресурси, передбачені Програмою, будуть спрямовані для вжиття відповідних заходів, спрямованих на дотримання інтересів дітей, зокрема – дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

III. Мета Програми

Метою програми є:

– забезпечення конституційних прав і законних інтересів всіх дітей громади, підтримка дитини в сім’ї та сім’ї, як інституту для дитини, підтримка та захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми в сім’ї та за її межами;

– створення належних умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї або в оточенні максимально наближеному до сімейного;

 – підвищення рівня соціального захисту дітей, в тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

– підвищення батьківського потенціалу та відповідальності за виховання та розвиток дитини.

IV. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування. Строки виконання Програми

З метою сприяння поліпшенню становища дітей у ході виконання Програми передбачається:

– запобігання сімейному неблагополуччю, насильству в сім’ї та соціальному сирітству;

– забезпечення конституційних прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишилися без батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету Андрушівської міської територіальної громади та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Фінансування заходів Програми здійснюються у відповідності до «Порядку

використання коштів бюджету міської територіальної громади, передбачених на фінансування заходів Програми забезпечення та захисту прав дітей на території Андрушівської міської територіальної громади на 2024 — 2026 роки» (додадок 1).

Виконання Програми передбачається протягом 2024-2026 років.

V. Перелік завдань Програми та результативні показники

Програмою передбачається:

  1. Утвердження у громаді сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства, запобігання сімейному неблагополуччю, насильству в сім’ї та соціальному сирітству, забезпечення безпечного середовища дітей.

Показники досягнення:

 – інформаційними заходами з питань утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства, запобігання сімейному неблагополуччю та соціальному сирітству охоплено 70% населення громади;

– жодної дитини не вилучено з сім’ї без надання комплексу наявних та необхідних соціальних послуг у громаді для родини з метою збереження дитини у родині та відновлення спроможності сім’ї;

– зменшення випадків проявів насилля та випадків «булінгу» стосовно дітей та молоді;

– зменшення кількості дітей, які влаштовуються до інституційних закладів;

– забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання;

– створення умов для активізації національного усиновлення.

2. Забезпечення комплексної підтримки сімей з дітьми та дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Показники досягнення:

– 90% сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, знаходяться під соціальним супроводом;

– 60% дітей, вилучених з сімей, які перебували у складних життєвих обставинах, повернуті у біологічні сім’ї або влаштовано під опіку у сім’ї родичів;

– зменшення кількості дітей, які вилучені з сім’ї у результаті загрозливих умов життю або здоров’ю дитини, не менше ніж на 5% порівняно з минулим роком;

– зменшення кількості дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, влаштованих батьками до інституційних закладів, на 80%;

– зменшення кількості дітей, влаштованих до інституційних закладів через позбавлення їх батьків батьківських прав.

3. Забезпечення конституційних прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Показники досягнення:

– 90% дітей, які залишилися без батьківського піклування, влаштовані у сімейні форми виховання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

– збережено право на житло 100% дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

– збільшення кількості альтернативних форм сімейного виховання дітей та патронатних сімей у громаді;

– виплата випускникам навчальних закладів  із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування одноразової грошової допомоги в розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку;

– 100% надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку.

 VI. Напрями діяльності та заходи Програми

Напрями діяльності та заходи Програми викладені в додатку 2.

Начальник служби у справах дітей                                                               Оксана МАЛИНІВСЬКА

Додаток

Додаток 1

Додаток 2