Рішення №18 від 28.03.2025 р. Про звіт директора комунальної установи «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр» Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області за 2024 рік
Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст
Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст

АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
П’ятдесят сьома сесія Восьмого скликання
28.03.2025 №18
Про звіт директора комунальної установи «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр» Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області за 2024 рік
Керуючись ст.ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Положення про порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій, що належать до комунальної власності, затвердженого рішенням п’ятої сесії Андрушівської міської ради восьмого скликання від 26.02.2021 № 9, заслухавши звіт директора КУ «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр» Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області за 2024 рік Ірини ЦАП, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, архітектури, благоустрою та земельних відносин, міська рада
ВИРІШУЄ:
1. Звіт директора комунальної установи «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр» Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області Ірини ЦАП за 2024 рік взяти до відома (додається).
Міський голова Галина БІЛЕЦЬКА
Додаток
до рішення п’ятдесят сьомої сесії
Андрушівської міської ради
восьмого скликання
від 28.03.2025 №18
Звіт
директора комунальної установи «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр»
Андрушівської міської ради Житомирської області за 2024 рік
Комунальна установа «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр» Андрушівської міської ради Житомирської області створений на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545 (зі змінами від 21 липня 2021 року № 765).
У своїй діяльності інклюзивно-ресурсний центр керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про вищу освіту», «Про дошкільну освіту», іншими актами законодавства, Положенням про інклюзивно-ресурсний центр, Статутом установи та нормативно–правовими документами згідно чинного законодавства.
КУ «Андрушівський ІРЦ» відповідно до річного плану роботи, забезпечує: діагностичний, методичний, просвітницький, корекційно-розвитковий та психолого-педагогічний супровід у Андрушівській, Червоненській та Волицькій територіальних громадах.
Центр провадить діяльність з урахуванням таких принципів, як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку, міжвідомча співпраця.
Основні завдання ІРЦ:
1) проведення комплексної оцінки, у тому числі повторної, та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб;
2) надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи;
3) консультування батьків, інших законних представників особи з особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку;
4) забезпечення участі педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру:
-у діяльності команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами;
-у семінарах, тренінгах, майстер-класах для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, обміну досвідом тощо;
5) залучення (у разі потреби) педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру під час засідань психолого-педагогічного консиліуму у спеціальних закладах загальної середньої освіти;
6) надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг дітям з особливими освітніми потребами:
– дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;
– дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу;
7) визначення потреби в асистенті учня та/або супроводі дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі (групі);
8) визначення рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти;
9) надання консультативної, психологічної допомоги батькам, іншим законним представникам осіб з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання;
10) інформування громади про діяльність інклюзивно-ресурсного центру та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями тощо;
11) ведення обліку осіб, які звернулися до інклюзивно-ресурсного центру, шляхом формування їх електронного переліку в АС “ІРЦ”;
12) підготовка звітної та аналітичної інформації про результати діяльності інклюзивно-ресурсного центру.
Для проведення детальної, глибокої та якісної комплексної оцінки педагогічні працівники центру використовують унікальні, наявні лише в ІРЦ та окремих приватних центрах всесвітньо визнані та адаптовані методики для діагностики дітей з особливими освітніми потребами. Wisc-4, PEP, Casd, Conners та Leiter – це психодіагностичні інструменти, які забезпечують високу якість дослідження та надійність результатів. У 2024 році завдяки проєкту з ЮНЕСКО ми отримали дороговартісну методику MPR – для оцінки розвитку немовлят та дітей від 1 місяця до 6,5 років, а також методику SAFA – інструмент для оцінки емоційних і психічних розладів у дітей та підлітків віком від 8 до 18 років.
Фахівці склали Всеукраїнський іспит, який дає право на користування всіма міжнародними методиками, які знаходяться в центрі.
Директор та фахівці (консультанти) ІРЦ взаємодіють з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти з метою раннього виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, а також забезпечення фахового супроводу інклюзивного навчання дітей.
Протягом 2024 року директором та фахівцями КУ «Андрушівський ІРЦ» ефективно організовано роботу комунальної установи, з метою створення кращих можливостей для навчання дітей та організації якісного інклюзивного освітнього середовища. КУ «Андрушівський ІРЦ» обслуговує дитяче населення віком від 0 до 18 років. Аналіз показників попередніх рокiв та динаміка розвитку інклюзивної освіти в територіальній громад свідчить про те, що кількість дітей з особливими освітніми потребами щороку збільшується. Кадровий склад інклюзивно-ресурсного центру на грудень 2024 року має 7.75 штатних одиниць, з них 6 педагогічні працівники , а саме: директор інклюзивно-ресурсного центру, 2 фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру (практичні психологи), 1 фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру (вчитель-логопед), 1 фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру (вчитель-дефектолог) та 1 фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру (вчитель-реабілітолог), а також: бухгалтер, діловод та прибиральниця.
На 01.01.2025 року на обліку центру перебувало 217 дітей. На території обслуговування інклюзивно-ресурсного центру знаходиться – 42 навчальні заклади.
За зверненням батьків та законних представників дитини станом на 30 грудня 2024 року фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру провели 100 комплексних психолого-педагогічних оцінок розвитку дитини та розроблено індивідуальні рекомендації щодо освітньої програми для дітей з особливими освітніми потребами.
За період роботи КУ «Андрушівський ІРЦ» організовано:
36 інклюзивних класів, в яких навчаться 47 дітей;
5 інклюзивних груп ЗДО, в яких навчаються 13 дітей, а саме:
Андрушівський ліцей №1 – 7 інклюзивних класів (12 дітей);
Андрушівський ліцей №2 – 8 інклюзивних класів (10 дітей);
Зарубинецький ліцей – 4 інклюзивні класи (5 дітей);
Бровківський ліцей – 5 інклюзивних класів (5 дітей);
Нехворощанський ліцей – 5 інклюзивних класи (7 дітей);
Городківський ліцей – 6 інклюзивних класів (8 дітей);
Андрушівський МЦРД «Дюймовочка» – 2 групи (6 дітей);
Андрушівський ЗДО «Дзвіночок» – 1 група (3 дитини);
Андрушівський ЗДО «Сонечко» – 2 групи (4 дитини).
Фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру приймали активну участь у командах психолого – педагогічного супроводу дітей з ООП.
За 2024 рік фахівці провели 1171 корекційно — розвиткових послуг. Надано 386 консультацій для педагогів та 456 для батьків з питань організації інклюзивного навчання та здійснення психолого-педагогічного супроводу, особливостей навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.
Фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру брали участь у моніторингових дослідженнях, семінарах, вебінарах і нарадах за участю директорів, заступників директорів ЗЗСО та ЗДО, педагогічних працівників та психологів.
Постійно оновлювали сайт КУ «Андрушівський ІРЦ» та сторінку у соціальній мережі, наповнюючи її корисною інформацією та посиланнями для використання у роботі з дітками з ООП та інформацією стосовно організації індивідуального освітнього маршруту дитини у закладах освіти.
Дякуючи міському голові та депутатському корпусу у 2024 році з бюджету Андрушівської міської ради виділили 171800 гривень для придбання потужної бігової доріжки, інтерактивного столика та ноутбука.
У наступному році плануємо продовжувати організовувати благодійні свята для дітей з особливими освітніми потребами. Надалі сподіваємось на тісну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я з метою виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
Директор Ірина ЦАП