Рішення №18 від 28.02.2025 р. Звіт про роботу старости Гальчинського старостинського округу Сушка М.Г. за 2024 рік.
Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст
Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст

АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
П’ятдесят шоста сесія Восьмого скликання
28.02.2025 №18
Звіт про роботу старости Гальчинського старостинського округу Сушка М.Г. за 2024 рік
Керуючись статтею 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Положенням про старосту Андрушівської міської ради, затвердженого рішенням першої сесії міської ради восьмого скликання від 02 грудня 2020 року №3 (зі змінами), заслухавши звіт старости Гальчинського старостинського округу Сушка М.Г., враховуючи рекомендації постійної комісії, міська рада
ВИРІШУЄ:
1. Звіт про роботу старости Гальчинського старостинського округу Сушка М.Г. за 2024 рік взяти до відома (додається).
Міський голова Галина БІЛЕЦЬКА
Додаток
до рішення п’ятдесят шостої сесії
Андрушівської міської ради
восьмого скликання
від 28.02.2025 р. №18
Звіт
про роботу старости Гальчинського старостинського округу
Сушка М. Г. за 2024 рік.
Керуючись Конституцією України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», інших законодавчих актів, Регламенту Андрушівської міської ради, «Положення про старосту» звітую про пророблену роботу за 2024 рік.
Гальчин – найбільше село в Андрушівській громаді. В ньому станом на 01.01.2025р. проживає 2263 жителів, з них 448 пенсіонери, 46 учасників бойових дій, 148 інваліда, 32 інвалідів дитинства, 18 дітей – інвалідів до 18 років, 14 дітей-сиріт, 8 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в яких виховується 14 дітей, 20 багатодітних сімей, 38 малозабезпечених сімей, 14 – внутрішньо переміщених осіб, рахується 882 двір. За минулий рік народилося 11 дітей, померло – 28 чол.
На території Гальчинського старостинського округу функціонує Гальчинський ліцей, де навчається 111 учнів, дошкільний заклад «Теремок» в якому виховується 23 дітей, будинок культури, бібліотека, сільська амбулаторія, поштове відділення.
2024 році до мене, як старости, надійшло 509 звернень від жителів села. По категоріям населення звертались пенсіонери, інваліди, одинокі матері, багатодітні, малозабезпечені сім’ї, переселенці та інші. Усі заяви були детально розглянуті, проаналізовані для їх реального вирішення.
В минулому році Гальчинським старостинським округом видано громадянам 282 всіх видів довідок, видано 403 витягів про місце реєстрації, проведено та складено 98 різних актів обстеження матеріально-побутових умов проживання, 48 сімей отримали грошову матеріальну допомогу з міського бюджету. Також жителям надано 720 консультації (по оздоровленню, оформленню допомог, отримання актів цивільного стану, земельних питань, оформлення правовстановчих документів на майно та інш.), було надано 59 послуги з реєстрації місця проживання. Через соціальну громаду оформлено 263 різних видів допомог (субсидій, допомоги при народженні та вагітності, пакунок малюка, одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, багатодітним, оформлення компенсаційних виплат для осіб які досягли пенсійного віку але не набули права на пенсії, оформлення компенсацій за не використанні путівки, допомоги по інвалідності, по втраті годувальника, виплати по догляду, пільги учасникам бойових дій та багатодітним сім’ям, виплати для ВПО та інш.), здійснено 17 нотаріальних дій, з них 17 – заповітів.
В 2024 році було здійснено 485 оповіщень про виклик військовозобов’язаних згідно розпоряджень РТЦК та СП.
Постійно надається допомога у вирішенні різних проблемних питань роботи всіх закладів соціально-культурної сфери (ліцей, дитсадок, будинок культури, бібліотека, амбулаторія). Стабільно, на рівні професійних вимог працює сільське відділення поштового зв’язку, працівником якого надаються різноманітні послуги.
Разом з працівниками соціальних служб проводиться робота з малозабеспеченими, кризовими сім’ями та іншими незахищеними верствами населення села з відвідуванням їх за місцем проживання. Крім того, разом з працівниками бібліотеки та будинку культури вітали ювілярів з 90-річчям. Привітали з 80-річним ювілеєм матір загиблого воїна.
Також, постійно проводилась робота щодо організації надання різних допомог воїнам ЗСУ та жителям регіонів, які постраждали від дій агресора з залученням жителів села.
Працівники старостату тісно співпрацюють з працівниками поліції, разом з дільничним офіцером поліції виїжджають на різні види скарг та місць скоєння злочинів.
Співпраця старостату з підприємницькими структурами села ґрунтується, на принципах взаємоповаги, не втручанні влади у бізнес, контролю за сплатою податків визначених чинним законодавством. На території села нині успішно здійснює свою підприємницьку діяльність товаровиробник с/г продукції ПП«ІМПАК» , яке продовжує нарощувати свій економічний потенціал шляхом будівництва нових та реконструкції старих виробничих приміщень, а також розширенням посівних площ, вдосконаленням технології вирощування та переробки с/г продукції у відповідності до сучасних вимог. Це наявність робочих місць, можливість отримувати заробіток нашим жителям села, це своєчасна сплата податків, це допомога у вирішенні соціальних потреб села.
Торгівельна діяльність в селі здійснюється приватними підприємцями , а це 7 торгівельних точок, які в достатній мірі забезпечують жителів села товарами широкого вжитку.
Одним з важливих проблемних питань є благоустрій населеного пункту. Протягом року постійно проводилося прибирання сміття з території села та кладовища, обкошувалася дана територія від бур’янів (орієнтовна проща 6 га),обрізалися дерева та кущі. Зроблено поточний ремонт ритуального майданчика на цвинтарі. Особлива увага приділяється упорядкуванню та відвідуванню могил загиблих воїнів. Також, проводились благоустрійні та інші роботи працівниками, які працювали згідно договору про проведення суспільно корисних робіт.
Постійно проводить благоустрійні роботи працівник з благоустрою.
Організовано централізований вивіз сміття від населення. Вивіз здійснюється два рази на місяць. Проводилося грейдерування 7-ми вулиць села (весною та восени). Проводилась часткова підсипка щебеневою сумішшю вулиць села.
Здійснюється ремонт вуличного освітлення. На території села функціонує централізоване водопостачання. При потребі працівниками КП АМП «Комсервіс» проводились ремонтні роботи мережі водопостачання.
В 2024 році в адмінприміщенні старостату було проведено капітальний ремонт покрівлі, здійснено улаштування системи блискавкозахисту та замінено газовий котел. Функціонує «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ», де встановлено генератор.
Також, силами працівників, які працювали згідно договору про проведення суспільно корисних робіт було проведено поточний ремонт протирадіаційного укриття, яке знаходиться в адмінприміщенні Гальчинського старостинського округу (часткове шпаклювання стін та їх побілка).
Не дивлячись на важку ситуацію в країні на належному рівні забезпечено роботу та функціонування всіх установ соціальної сфери, начальні заклади працюють в очному режимі.
Староста Гальчинського
старостинського округу Михайло СУШКО