Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

Рішення №33 від 25.04.2024 р. Про звернення депутатів Андрушівської міської ради до Кабінету Міністрів України з питання щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне

25 Квітень 2024

Рішення №33 від 25.04.2024 р. Про звернення депутатів Андрушівської міської ради до Кабінету Міністрів України з питання щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне

Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст

Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст


АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Сорок четверта  сесія                                                                               Восьмого скликання                                                                                                         

25.04.2024                                                                                             №33

Про звернення депутатів

Андрушівської міської ради до

Кабінету Міністрів України з

питання щодо неприпустимості

підвищення акцизів на пальне

Керуючись ст.ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи звернення депутатської фракції партії «Європейська Солідарність» від 05.04.2024 року, рекомендації постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, міська рада

ВИРІШУЄ:

  1. Схвалити текст звернення депутатів Андрушівської міської ради до Кабінету Міністрів України з питання щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне (додається).
  2. Доручити міському голові Галині БІЛЕЦЬКІЙ підписати дане звернення.

3. Начальнику загального відділу Андрушівської міської ради Марії ГРИНЕВИЧ оформити звернення у відповідності до вимог законодавства та забезпечити його надіслання адресатам.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів                           (Дмитро ТКАЧЕНКО) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира ГОРКУНА.

Міський голова                  НЕ ПРИЙНЯТЕ                          Галина БІЛЕЦЬКА

Додаток

до рішення сорок четвертої сесії

Андрушівської міської ради  

восьмого скликання

25.04.2024 р. №33

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Андрушівської міської ради

Бердичівського району Житомирської області

22 березня уряд схвалив проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку». Акциз на бензин має зрости в кілька етапів у 1,7 рази (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо – в 2,5 рази (зі 139 до 330 євро).

Це пояснюється нібито необхідністю наближення національного законодавства до стандартів Європейському Союзі у зв’язку із набуттям статусу країни-кандидата на вступ. Водночас аргументується перспективою надходженням щомісяця до державного бюджету додаткових 1,3 млрд.грн. від акцизного податку на паливо уже в другому півріччі 2024 року.

Проте насправді у цій ініціативі на даний час не має потреби ані з огляду на євроінтеграцію України, ані з огляду на потребу наповнення державного бюджету.

В ЄС такі вимоги існують тільки для держав-членів ЄС, і навіть вони мають право імплементувати ці норми впродовж 10 років.

Натомість пропоноване урядом підвищення акцизів на пальне уже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян.

В ціні майже всіх товарів в Україні є частка транспортної складової. До того ж, накладання цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект – і ціни зростуть практично на всі товари.

Особливо постраждають сільське господарство, транспорт та торгівля. А на них сукупно припадає майже чверть усього валового національного продукту за даними 2023 року. На сільське господарство припадає понад 60% українського експорту.

Водночас в державному бюджеті наявні додаткові можливості скорочення непріоритетних витрат, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю у бюджетній сфері для забезпечення фінансування оборонних потреб.

Так, Рахункова Палата заявляє про порушення в майже 60 мільярдів гривень. Належне оподаткування грального бізнесу та тютюнової галузі також дозволить залучити до бюджету десятки мільярдів гривень.

З огляду на це закликаємо Верховну Раду України:

відмовитись від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на паливо;

ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі тощо.

За дорученням депутатів Андрушівської міської ради

Міський голова                                                                    Галина БІЛЕЦЬКА