Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

16 Січень 2026

«Кіборги вистояли — не встояв бетон»

16 січня Україна відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту — воїнів, яких за незламну волю, мужність і неймовірну стійкість назвали «Кіборгами».

Цього дня Андрушівська міська рада та вся громада схиляють голови перед подвигом українських захисників, які стали символом сили духу, самопожертви та вірності присязі.

«Кіборги вистояли — не встояв бетон» — ці слова навіки закарбувалися в історії України як свідчення того, що людська відвага й любов до Батьківщини сильніші за будь-які укріплення й ворожу зброю.

Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні — з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Це були дні постійних боїв, руйнувань і втрат, але українські воїни не відступили. Пліч-о-пліч із ними працювали медики та волонтери, які під обстрілами рятували життя і підтримували оборонців. У цей день ми вшановуємо пам’ять кожного з них.

За офіційними даними, під час захисту Донецького аеропорту загинуло понад 200 українських військовослужбовців.

26 травня 2014 року проросійські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Того ж дня українські сили провели операцію зі звільнення летовища та встановили над ним контроль. Згодом місто зазнало окупації, а аеропорт став одним із найзапекліших і найтрагічніших рубежів російсько-української війни. Попри шквальний вогонь і зруйновані споруди, захисники тримали оборону до останнього.

У різний час у боях за Донецький аеропорт і прилеглі території брали участь військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення, 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних бригад, 93-ї окремої механізованої, 57-ї окремої мотопіхотної бригад, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», воїни Добровольчого українського корпусу та інших підрозділів. Багатьох захисників було відзначено державними нагородами, зокрема — посмертно.

У період 18–21 січня 2015 року, внаслідок підриву нового терміналу, загинуло 58 захисників-кіборгів, які до останнього подиху утримували позиції. 21 січня 2015 року українські підрозділи були вимушені залишити новий термінал — об’єкт був повністю зруйнований, однак незламним залишився дух його оборонців.

День пам’яті захисників Донецького аеропорту започаткований з ініціативи самих «кіборгів» — воїнів, які пройшли 242 дні пекла і стали живим свідченням сили українського війська.

Андрушівська міська рада висловлює глибоку шану всім захисникам України та щирі співчуття родинам загиблих.
Вічна пам’ять полеглим.
Вічна слава живим.
Честь і шана Героям України.