Рішення №84 від 29.02.2024 р. Про затвердження звіту про хід та результати виконання Програми розвитку освіти Андрушівської міської ради на 2023-2026 роки.
Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст
Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст
АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
Сорок друга сесія Восьмого скликання
29.02.2024 №84
Про затвердження звіту про хід та результати виконання Програми
розвитку освіти Андрушівської
міської ради на 2023-2026 роки
Відповідно до ст.ст.25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 16.02.2024 №63, інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту Світлани РУДЮК, рекомендації постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, міська рада
ВИРІШУЄ:
1. Затвердити звіт про хід та результати виконання Програми розвитку освіти Андрушівської міської ради на 2023-2026 роки, що додається.
Міський голова Галина БІЛЕЦЬКА
Додаток
до рішення сорок другої сесії
Андрушівської міської ради
восьмого скликання
від 29.02.2024 №84
ЗВІТ
про хід та результати виконання Програми розвитку освіти
Андрушівської міської ради на 2023-2026 роки за 2023 рік
Розвиток системи освіти Андрушівської міської ради у 2023 році пройшов в умовах воєнного часу. Відповідно до Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» для здобувачів освіти було забезпечено якість освіти та доступ до неї в обсягах, визначеними державними освітніми стандартами.
У 2023 році вдалося забезпечити стабільну роботу освітянської галузі та здійснити певні кроки щодо модернізації освіти Андрушівської міської територіальної громади.
Основними завданнями у 2023 році було створення безпечних умов для організації офлайн, онлайн, змішаного навчання, а саме облаштування укриттів, які мають відповідати встановленим вимогам, забезпечення протипожежних, санітарно-гігієнічних вимог, проведення навчальних тренувань під час сигналу «Повітряна тривога» та забезпечення надання якісних освітніх послуг з використанням дистанційних форм, сучасних освітніх платформ.
Освітня мережа складає 27 закладів освіти комунальної форми власності (13 закладів дошкільної освіти, з них 2 дошкільні структурні підрозділи, 11 закладів загальної середньої освіти, 2 заклади позашкільної освіти), а також комунальний заклад «Андрушівський інклюзивно-ресурсний центр».
У закладах дошкільної освіти виховується 394 дитини дошкільного віку та 54 дитини охоплених соціально-педагогічним патронатом.
Заклади дошкільної освіти забезпечено сучасною комп’ютерною технікою, підключеної до мережі Інтернет. Забезпечено роботу дошкілля у Державній інформаційній системі освіти «Курс: Дошкілля», у якій зберігається інформація щодо закладу (статистичні звіти, кількість персоналу, облік дітей).
Освітній процес організований відповідно до Базового компонента дошкільної освіти. Педагогічні колективи постійно працюють над змістовим контентом роботи, який би відвертав увагу дітей від хвилювань, страхів та сприяв зниженню тривожності.
Освітнє середовище, у якому перебувають дошкільники, має бути не лише безпечним, а й інформативним, цікавим, змістовним, стимулювати когнітивний, емоційно-ціннісний та діяльнісно-поведінковий розвиток дітей. Саме над створенням такого середовища і працювали дані заклади.
Інклюзивні групи відкрито у 3 дошкільних закладах міста, у яких виховується 8 дітей з особливими освітніми потребами.
У закладах загальної середньої освіти навчається 2017 учнів. Освітній процес в закладах освіти забезпечували 270 педагогічних працівників.
У 2023 році базову середню освіту здобули 207 учнів, повну загальну середню освіту – 156 учнів. Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» нагороджені 121 учень нашої громади. Похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» – 30 учнів.
За високі досягнення у навчанні «Золотою медаллю» нагороджені 11 та «Срібною медаллю» – 7 випускників закладів загальної середньої освіти.
Педагогами активно впроваджувались основні вимоги, викладені у концепції Нової української школи та новому Державному стандарті початкової освіти. Організація освітнього простору потребує широкого використання нових ІТ- технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання. Тому у 2023 році із місцевого бюджету для Андрушівського ліцею
№1 та Андрушівського ліцею №2 закуплено програмне забезпечення «Електронний засіб навчального призначення» Дидактичний мультимедійний контент для НУШ на суму 79900 грн.
Забезпечується право на освіту дітей з особливими освітніми потребами. У 6-х закладах загальної середньої освіти відкрито 31 інклюзивний клас, де здобувають освіту 38 дітей з особливими освітніми потребами.
Відділом освіти, молоді та спорту Андрушівської міської ради проводиться аналіз забезпечення підручниками учнів закладів загальної середньої освіти.
Також на порталі ІСУО замовлено підручники для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників для 5 та 9 класів закладів загальної середньої освіти.
В 2023 році атестаційною комісією ІІ рівня відділу освіти, молоді та спорту Андрушівської міської ради відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників присвоєно кваліфікаційні категорії та педагогічні звання – 43 педагогічним працівникам.
Методична робота ― важлива та невід’ємна складова навчального процесу, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів навчальних закладів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу.
З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у жовтні 2023 року проведено шкільні, а в листопаді – грудні 2023 року міські олімпіади з української мови та літератури, історії, правознавства, математики, інформатики, інформаційних технологій, фізики, хімії, біології, географії, економіки, англійської мови, екології, астрономії, трудового навчання.
Результати проведених олімпіад засвідчили належний рівень роботи з обдарованими та здібними дітьми в Андрушівському ліцеї № 2, учні якого в особистому заліку вибороли (48 призових місць), Андрушівського ліцею №1 (41 призове місце), Гальчинського ліцею (25 призових місць), Бровківського ліцею (3 призових місця), Нехворощанського ліцею (9 призових місць), Городківського ліцею (12 призових місць), Антопільської гімназії (7 призових місць). Мостівська, Павелківська гімназії не мають жодного міського призера.
З метою виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, в закладах загальної середньої освіти проведено І (шкільний) та ІІ (міський) етапи мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. В ІІ (міському) етапі конкурсу взяли участь 16 учнів 5-11 класів із 6 закладів загальної середньої освіти Андрушівської міської ради.
З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу 25 листопада 2023 року було проведено ІІ (міський ) етап ХXІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» де взяли участь 25 учнів 3-11 класів із 7 закладів загальної середньої освіти Андрушівської міської ради.
У 2023 році відзначено юбдарованих дітей на суму 32.800 грн.
18 педагогічним працівникам, які підготували учнів-переможців та призерів Міжнародних, Всеукраїнських та обласних олімпіадах, конкурсах-захистах МАН, турнірах, фестивалях, мистецьких конкурсах та олімпіадах виплатили грошову премію.
В 2023 році на базі Андрушівського ліцею №2 проведено національний мультипредметний тест (було зареєстровано 250 осіб).
Для забезпечення освітніх послуг у громаді на умовах співфінансування (50% міський бюджет та 50 % державний бюджет) за 1 млн. 630 тис. грн. придбано шкільний автобус для Андрушівського ліцею №2, закуплено 2 модульних швидкоспоруджуваних найпростіших укриттів для Бровківського та Нехворощанського ліцеїв на загальну суму 3 132.480 грн тощо
У закладах дошкільної освіти з міського бюджету використано на харчування дітей 860558,94 грн., у закладах загальної середньої освіти – 1688343,71 грн.
З метою створення належних умов для здобуття якісної освіти та упорядкування мережі закладів загальної середньої освіти, у 2023 році припинено діяльність Міньковецької гімназії Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області.
З метою створення безпечних умов навчання і виховання, відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання закладів освіти та організації освітнього процесу у закладах освіти проведено: поточні ремонти котелень, роботи по перевірці та ремонту димових каналів, вимірів опору та ізоляції електрообладнання, перевірку та перезарядку усіх первинних засобів пожежогасіння, встановлено повірені колектори газу, лічильники та інше обладнання.
Протягом 2023 року з місцевого бюджету на ремонтні роботи використано:
Андрушівський заклад дошкільної освіти «Дзвіночок» – 98639,00 грн на улаштування системи пожежної сигналізації; 8599,00 грн на улаштування системи тривожної сигналізації; 30000 грн на обробку дерев’яних конструкцій вогнетривкими сумішами; 13200 грн на господарські засоби та електрообладнання; 40000 грн. на огорожу;
Андрушівський заклад дошкільної освіти «Сонечко» – 8599,00 грн для встановлення засобів оповіщення сигналізації; 238158,00 грн – для улаштування системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, системи передавання тривожних сповіщень; 271728,00 грн – для поточного ремонту споруди цивільного захисту;
Городківський заклад дошкільної освіти «Зернятко» – 10270.00 грн на заходи по пожежній безпеці;
Андрушівський міський центр розвитку дитини «Дюймовочка» – 225006,00 грн. на протипожежну сигналізацію; 8599,00 грн на облаштування системи оповіщення сигналізації; 23472,00 грн на поточний ремонт приміщення; 4267,00 грн. на ремонт електромережі.
У закладах загальної середньої освіти:
– Гальчинський ліцей – 8000, 00 грн. на заміну дверей у щитовій на металеві протипожежні; 2700,00 грн. на заправку вогнегасників; 19440,00 грн. на обслуговування протипожежної сигналізації; 7905,00 грн. на встановлення тривожної кнопки; 37300 грн. для купівлі матеріалів для проведення ремонтних робіт;
– Андрушівський ліцей №1 – 250372,00 грн для належного технічного стану приміщень, які використовуються для укриття; 20000,00 грн на закупівлю конвекторів електричних з термообдувом для обігрівання укриттів; 286101,00 грн для виготовлення проектно-кошторисної документації по будівництву фортифікаційної захисної споруди цивільного захисту; 290000,00 грн на купівлю генератора; 2086875,00 грн на капітальний ремонт котельні із заміною котельного устаткування; 727530,00 грн на оплату проектної документації за ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення Палацу М.Терещенка по вул.Садова,1;
– Андрушівський ліцей №2 – 4115 грн на пожежний щит в комплекті; 6000 грн для обслуговування пожежної сигналізації; 1300 грн на воду бутильовану в укриття; 2795000 грн – для придбання шкільного автобуса; 870300 грн – на поточний ремонт укриття; 180049 грн – на поточний ремонт сходів, пандусу; 199595 грн – на поточний ремонт вимощення; 286080 грн– на виготовлення проектно-кошторисної документації; 40000 гр.– на обслуговування пожежної сигналізації; 99500 грн – на просочування покрівлі ліцею; 3740 грн – на перезарядку вогнегасників; 3240 грн – на хвойні доски для лавок в укриття; 6694 грн – на багатофункціональний пристрій; 3000 грн – на заземлення; 8805,00 грн – для встановлення кнопки виклику та обслуговування; 11800 грн – для придбання насосу циркуляційного; 2820 грн – на лічильник електричний; національний мультипредметний тест (3900 грн – на комутатор, 15410 грн – на кабель, 4240 грн – на розетки, 23910 грн – на столи); 4100 грн – на шифер; 3470 грн – для придбання зварювального апарату; 30145 грн – на ремонт і фарбування ліцею; 48000 грн – на проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт харчоблоку; 7000 грн – на розвиваючі матеріали для розвитку дітей з особливими освітніми потребами; 16968 грн – на облаштування подвір’я ліцею; 105570 грн– на паливно-мастильні матеріали;
– Бровківський ліцей – 10126 грн на ремонт даху; 9700 грн на встановлення тривожної кнопки;
– Нехворощанський ліцей – 8599 грн на послуги з монтажу та пусконалагодженню, встановлення засобів оповіщення сигналізації; 38674 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на улаштування системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, системи передавання тривожних об’єктів; 3120 грн на перезарядку вогнегасників; 149520 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на укриття; 1566000 грн виділено з бюджету на придбання найпростішого укриття;
– Зарубинецький ліцей – 86262,99 грн на паливо-мастильні матеріали; 9282,52 грн на забезпечення проведення якісного освітнього процесу; 1022,20 грн на проведення технічного ремонту засобів; 114690,00 грн на оренду автобуса; 5475,00 грн на протипожежні засоби; 9102,00 грн на встановлення та обслуговування тривожної кнопки виклику; 362998,00 грн на закупівлю паливної сировини; 27034,00 грн на закупівлю матеріалів для проведення поточного ремонту ліцею; 63898,75 грн на створення класу безпеки; 46611,00 грн на виготовлення проекту на встановлення пожежної сигналізації;
– Городківський ліцей – 1 411 738 грн на поточний ремонт укриття; 3 280 грн на перезарядження вогнегасників; 22 382 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для встановлення протипожежної сигналізації; 221 000 грн для виконання робіт по встановленню пожеж. сигналізації; шкільний автобус: 47 770 грн на придбання запчастин; 15 600 грн на придбання шин; 44 280 грн ремонт; 8 680 грн на встановлення кнопки виклику поліції охорони; 40 000 грн на заміну паркану біля будівлі ліцею; 25000 грн на придбання матеріалів для поточного ремонту приміщення ліцею;
Яроповицький ліцей – 300000,00 грн на придбання генератора; 185313,00 грн на встановлення пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу; 15000,00 грн на закупівлю навчальних засобів для оснащення та забезпечення класу безпеки.
Антопільська гімназія – 8537 грн на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок.
Мостівська гімназія – 1700 грн перевірка технічного стану електрообладнання, електричних та заземлюючих устаткувань на об’єкті; 4965 грн на придбання будівельних матеріалів для ремонту приміщення; 9133 грн. на монтаж системи оповіщення; 1742 грн на дослідження води; 2375 грн на заправку вогнегасників;
Павелківська гімназія – 3700 грн на перевірку вогнегасників; 32456 грн – виготовлення проектно-кошторисної документації монтажу системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу; 20000 грн на встановлення дверей в електрощитовій; 206324 грн на проведення монтажу системи пожежної, системи оповіщення; 80000 грн. на проведення просочення дерев’яних елементів горища; 9123 грн на встановлення кнопки тривожного виклику; 2800 грн на проведення інтернету в укриття.
У закладах позашкільної освіти:
КЗ «Будинок дитячої творчості» – 10626,00 грн. на послуги поточного ремонту комп’ютерної техніки; 3370,00 грн. на послуги поточного ремонту організації техніки; 70209,00 грн. на придбання канцелярських товарів для гурткової роботи; 10635,00 грн. на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту; 25785,00 грн. на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту; 5000,00 грн. на придбання конструкційних матеріалів для ремонтних робіт; 1170,00 грн. на оплату послуг з функціонального навчання у сфері цивільного захисту; 8000,00 грн. на послуги по розробленню технічної документації; 2200,00 грн. на послуги з перевірки та вимірювання опору заземлювальних пристроїв;
Дитячо-юнацька спортивна школа – 548179 грн. на капітальний ремонт частини покрівлі спорткомплексу; 555254 грн. на поточний ремонт укриття; 848894 грн. на заміну системи опалення; 227599 грн. на заміну вікон та дверей; 101986 грн. на поточний ремонт частини спорткомплексу; 31360 грн. -виготовлення проектно-кошторисної документації з пожежної сигналізації.
Вивчивши стан мережі закладів позашкільної освіти, з метою створення належних умов для здобуття якісної освіти та упорядкування мережі закладів рішенням двадцять шостої сесії Андрушівської міської ради восьмого скликання від 29.11.2022 №17 «Про реорганізацію комунального закладу позашкільної освіти «Станція юних техніків» Андрушівської міської ради шляхом приєднання до комунального закладу позашкільної освіти «Будинок дитячої творчості» Андрушівської міської ради припинив діяльність комунальний заклад «Станція юних техніків».
На даний час працює комунальний заклад позашкільної освіти «Будинок дитячої творчості» Андрушівської міської ради. В закладі розширено мережу гуртків, зокрема, відкрито гуртки: авіамоделювання, повітряні змії, ракетобудування, початкове технічне моделювання, народна творчість та образотворче мистецтво. Загальна кількість вихованців збільшена від 300 до 400, тобто на 10 навчальних груп. Залучені діти із сільської місцевості, зокрема учні Павелківської гімназії, Зарубинецького ліцею, Гальчинського ліцею.
Покращилась матеріально-технічна база: отримано 3-Де Принтер Anycubic марки Toshiba від благодійного фонду « ЮА САЛВЕЙШЕН», а також комплект методичних засобів для роботи із підлітками, спортивний інвентар та аптечки від ЮНІСЕФ. Було придбано матеріали для поточної роботи гуртків. Проведено косметичний ремонт закладу, впорядковано прилеглу територію. Протягом 2023 року три педагоічних працівника пройшли курси підвищення кваліфікації за кошти регіонального замовлення. Ефективну роботу педагогів підсумовують досягнення вихованців на конкурсах різних рівнів – від Міжнародних, Всеукраїнських, до обласних та регіональних конкурсів.
Вихованці закладу взяли активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах:
– Міжнародний екологічний конкурс «Душа села»;
– Всеукраїнські конкурси: День зустрічі птахів, Годівничка, Казкові ліси України, Писанкове Дерево Перемоги, Жук-олень – комаха Червоної книги, Початкове технічне моделювання, Найпростіших авто-, судо- та авіамоделей, Птах року -2023, Парад квітів біля закладу, до 90 роковин Голодомору, Історію України творять особистості; Моя улюблена тварина;
– Обласні конкурси: Патріот – FEST, Мандруємо куточками України, Сучасні барви вишиванки в Україні та за кордоном, Великодні дзвони 2023, Космічні фантазії, Газ людині вірно служить, з обережними він дружить, фотоконкурс Моя Україна, Феєрія Осені, Український сувенір, Парки- легені міст і сіл, Подорож садами і парками України,Голодомор – біль серця Житомирщини.
За підсумками обласних виставок – конкурсів дипломами I ступеня нагороджено 15 гуртківців, дипломами II ступеня – 8 гуртківців, дипломи III ступеня отримали 12 вихованців. За підсумками Всеукраїнських конкурсів дипломи I ступеня отримали 4 гуртківці, дипломи II ступеня – 4 вихованці, дипломи III ступеня отримали 3 вихованців закладу. У Міжнародному екологічному конкурсі дипломами II ступеня нагороджено 2 вихованців. Також роботи наших гуртківців були задіяні в благодійних акціях на підтримку ЗСУ. У закладі значна увага приділяється дітям з особливими освітніми потребами, дітям ВПО, з багатодітних та малозабезпечених сімей.
Пріоритетними напрямками та завданнями інклюзивно-ресурсного центру, що функціонує в громаді є проведення комплексної оцінки, з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту.
На обліку в ІРЦ перебуває 170 дітей. Проведено 87 оцінок та розроблено рекомендації для педагогів щодо освітньої програми, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини. Фахівці (консультанти) ІРЦ надають консультативну допомогу для батьків та педагогів — надано 671 консультацій і також проводять корекційно-розвиткові заняття, надано 1775 таких занять.
В Андрушівській дитячо-юнацькій спортивній школі працює 6 тренерів.
У школі займається 14 навчальних груп, 170 вихованців:
– армрестлінг (2 групи) – 28 чол.,
– волейбол (2 групи)- 28 чол.,
– вільна боротьба (2 групи) – 22 чол.,
– греко-римська боротьба (2 групи) – 22 чол.,
– гирьовий спорт (2 групи) – 22 чол.,
– пауерліфтинг (2 групи) – 24 чол.
– настільний теніс (2 групи) – 24 чол.
Комплектація ДЮСШ проводиться з учнів Андрушівських ліцеїв №1, №2, Гальчинського, Зарубинецького ліцеїв, Коростишівського професійного аграрного ліцею територіально відокремленого спеціалізованого відділення м.Андрушівка. Для проведення навчально-тренувальних занять використовується спорткомплекс ДЮСШ та спортивна зала Андрушівського ліцею №1. Також для проведення спортивних занять та змагань є стадіон з біговими доріжками, майданчик із синтетичним покриттям, волейбольні та баскетбольні майданчики.
З метою підтримки талановитих спортсменів нашої громади, у вересні 2023 року відзачено переможців та виплачено грошову винагороду 43 вихованцям ДЮСШ на суму 37.200 грн.
У межах реалізації національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» за підтримки міжнародних партнерів, міської ради педагогічні працівники Андрушівської ТГ забезпечені хромбуками та ноутбуками – 186 шт.
В грудні 2023 року на базі Зарубинецького ліцею відкрито клас безпеки вартістю 100.000 грн.
Високопрофесійна, творча діяльність освітян, злагоджена, тісна співпраця між адміністрацією, працівниками закладів освіти, відділу освіти, молоді та спорту, інших організацій, установ, органів місцевого самоврядування дає позитивні результати у розвитку галузі «Освіта».
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Світлана РУДЮК