Як не стати жертвами шахрайств
Одним із найпоширеніших видів шахрайства в інтернеті є фішинг. За допомогою фішингових ресурсів шахраї отримують дані банківських карток. Такі відомості вони можуть використати для привласнення грошей або продавати їх іншим шахраям.
Фішингові сайти можуть повністю копіювати дизайн маркетплейсів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо.
Дотримуйтеся базових рекомендацій, аби не потрапити на гачок інтернет-аферистів:
– не переходьте за підозрілими посиланнями та на сторонні ресурси;
– за жодних обставин не надсилайте ваші облікові або інші конфіденційні дані, зокрема дані банківських карток та рахунків;
– не переходьте за посиланнями у додатках та іграх, там можуть ховатися фішингові сайти.
Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:
– отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел. Зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у меседжерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку ).
– не переходити за сумнівними гіперпосиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах;
– уважно перевіряти URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
– у разі підозри шахрайських дій – негайно повідомити правоохоронним органам та звернутися до банку для блокування картки.
Будьте обережні!