Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

03 Вересень 2023

ЧИСТОТА  РУК  –  ОСНОВА ОСОБИСТОЇ  ГІГІЄНИ

   Щороку  3 вересня  відзначається  Всесвітній день гігієни.  Поняття гігієни дуже широке та включає  в себе багато складових. Особиста гігієна — це базове поняття чистоти, охайності та догляду за тілом.   Звички, пов’язані з особистою гігієною,  позитивно впливають на здоров’я та запобігають можливим захворюванням та інфекціям.

   Найважливішою складовою особистої гігієни є чистота наших рук. Саме від цього часто залежить загальний чстан6 здоров’я. Адже на поверхні рук  живе величезна кількість небезпечних для людського здоров’я мікроорганізмів. В результаті навіть незначних подряпин чи ран  вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо. Брудні руки є фактором передачі інфекційних і паразитарних захворювань, зокрема дизентерії, гепатиту А, черевного тифу, ротавірусних інфекцій, глистових інвазій, гострих респіраторних захворювань і безлічі інших.

   Тож гігієна рук є надзвичайно важливою. Щоб її дотримуватися, варто знати – коли і як слід правильно мити руки.

7 ситуацій, коли необхідно мити руки:

1) коли руки помітно брудні;

2) коли руки забруднені кров’ю або іншими біологічними рідинами;

3) після відвідування туалету;

4) перед вживанням їжі;

5) після приходу на роботу та завершення робочої зміни;

6) коли високий ризик забруднення спороутворювальними мікроорганізмами (спалахи захворювань, що спричинені  C. difficile) та норовірусами;

7) у всіх випадках необхідності практики гігієни рук, але недоступності антисептика для рук.

Як правильно мити руки: 8 кроків

1. Намочіть руки проточною водою.

2. Намильте рідким милом, милом-піною або кусковим милом.

3. Збийте піну і розподіліть її по долонях і їхніх тильних сторонах, а також пальцях.

4. Тріть руки як мінімум 20-30 секунд. Не забудьте ретельно вимити не тільки долоні, а й їхній тильний бік, зап’ястя, ділянку між пальцями і під нігтями.

5. Ретельно змийте піну впродовж  10-15 секунд під струменем води, намагаючись не розбризкувати воду.

6. Витріть руки насухо, бажано одноразовим паперовим рушником.

7. Після миття закривайте кран паперовим рушником — перед миттям його завжди торкаються брудними руками.

8. Викидайте паперовий рушник у відро для сміття, не доторкаючись до нього.

Правильний догляд за чистотою рук  не тільки допомагає запобігти зараженню організму шкідливими вірусами та інфекціями, а й робить наше життя комфортнішим, приємнішим і безпечнішим.

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».