Тестовий режим!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

22 Квітень 2021

Щоб вогонь не зіпсував свято

Протипожежний стан культових споруд громади перебуває під постійним контролем Андрушівського РС ГУДСНС України у Житомирській області. Проводячи аналіз перевірок за період з 2016 по 2021 рік, встановлено, що найпоширенішими недоліками в протипожежному захисті культових споруд, які стосуються їх технічного оснащення, є відсутність або несправність автоматичної пожежної сигналізації; невідповідність існуючої електромережі вимогам правил влаштування електромереж; незабезпеченість об’єктів первинними засобами пожежогасіння, відсутність на культових спорудах блискавко захисту, а також запасів води для пожежогасіння.

Реальним фактором виникнення пожеж є використання в приміщеннях культових споруд, де є багато дерев’яних поверхонь, відкритого вогню у вигляді свічок. Не краща ситуація і з самими дерев’яними конструкціями, не обробленими вогнетривким розчином. Як правило, вони займаються миттєво і згорають дотла. На жаль, відповідальними за протипожежний стан культових споруд призначають осіб, які не можуть належним чином контролювати ситуацію, а нерідко й самі стають винуватцями пожеж.

З метою запобігання виникненню пожеж під час святкування Великодніх свят Андрушівський РС ГУДСНС  у Житомирській області  звертається до всіх настоятелів храмів Божих  та громадян з проханням не нехтувати елементарними правилами пожежної безпеки у вищевказаних приміщеннях, а саме:

  • під час богослужіння тримайте всі входи в храм і виходи з нього відкритими, нічим їх не захаращуйте;
  • утримуйте в справному стані евакуаційне освітлення;
  • килими, килимові доріжки та інше покриття повинно надійно кріпитися до підлоги;
  • не допускайте експлуатації тимчасових ліній електромережі;
  • під час користування відкритим вогнем дотримуйтесь встановлених норм безпеки;
  • на видних місцях повинні бути встановлені первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники);
  • після закінчення богослужіння виключайте всі предмети електроживлення від мережі, перевіряйте погашення джерел відкритого вогню (свічок).

Наголошуючи на заходах пожежної безпеки Андрушівський РС ГУДСНС України у Житомирській області  сподівається, що відповідальні за протипожежний стан храмів особи дотримаються всіх заходів пожежної безпеки і величне християнське свято Воскресіння Христового буде радісним, приємним, а головне – безпечним!

Головний інспектор Андрушівського РС ГУДСНС України у Житомирській області

Сергій ПРОКОПЕНКО