Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

Останні новини

Працюємо над впровадженням електронного документообігу

13.02.2026

У продовження попередньої робочої зустрічі відбулося подальше обговорення впровадження системи електронного документообігу в Андрушівській громаді.

Під час зустрічі детально розглянуто функціональні можливості програми, алгоритми роботи з документами та практичні аспекти її використання у повсякденній діяльності.

Особливу увагу приділено питанням організації внутрішнього контролю, маршрутизації документів, дотримання термінів виконання та забезпечення належної взаємодії між структурними підрозділами.

Наступним кроком стане поглиблене вивчення окремих модулів системи та поетапне впровадження інструментів у роботу апарату ради з метою їх ефективного практичного застосування.

Послідовна реалізація проєкту сприятиме підвищенню якості управлінських процесів та формуванню сучасного формату роботи громади.

78% підлітків уже стикалися з онлайн-ризиками: як Україна долучається до ініціативи ЄС Safer Internet Day

13.02.2026

Більшість українських підлітків і понад дві третини дорослих уже мали щонайменше один інцидент, пов’язаний із безпекою даних. Такі результати дослідження цифрової та ШІ-грамотності 2025 року.

Цифри показують і важливу різницю: люди з розвиненими цифровими навичками використовують одразу кілька способів захисту — складні унікальні паролі, двофакторну автентифікацію, перевірку джерел і повідомлень. Що вищі навички — то більше рівнів захисту.

Саме тому Міжнародний день безпечного інтернету (Safer Internet Day) — ініціатива, започаткована Європейським Союзом і підтримувана в 160+ країнах світу — фокусується не лише на обговоренні ризиків, а й на формуванні культури безпечної поведінки онлайн. Україна долучається до цієї ініціативи через практичні інструменти для громадян.

«23% українців уже стикалися з кібератаками з використанням технологій штучного інтелекту, а 35% дорослих повідомляли про отримання некоректних або вигаданих відповідей від таких систем. Це свідчить про те, що цифрові ризики ускладнюються швидше, ніж формуються захисні звички.

Саме тому ми синхронізуємо національні підходи з європейськими принципами — від превентивної освіти до практичного тренування навичок. На Дія.Освіта користувач може не лише дізнатися про ризики, а й відпрацювати алгоритм безпечної поведінки в безпечному середовищі — у симуляторах і тестах — без реальної загрози для своїх даних чи коштів», — зазначає Ярослава Дьо, Керівниця експертної групи директорату розвитку цифрових навичок та цифровізації освіти Мінцифри.

До Safer Internet Day платформі Дія.Освіта представила спеціальний розділ:
osvita.diia.gov.ua/safer-internet

Тут зібрані практичні інструменти, які можна застосувати одразу: 

  • освітні серіали з персональної кібергігієни та захисту від фішингу;
  • симулятори онлайн-шахрайських ситуацій із рекомендаціями для дітей і батьків;
  • тести для перевірки власних цифрових звичок.

Ключова активація до Дня безпечного інтернету — інтерактивний квест «Гієна Гігієна й МереЖах». Його героями стали персонажі всеукраїнської кампанії з кібергігієни листопада — грудня 2025 року — Гієна Гігієна та Кібермило. За два місяці кампанія охопила понад 4,1 млн користувачів.

Квест моделює 14 типових онлайн-ситуацій — від фейкових вакансій до deepfake-прохань про допомогу — щоб користувач міг безпечно відпрацювати правильний алгоритм дій.

Після проходження квесту учасники отримують персоналізований результат і сертифікат. Ті, хто набрав понад 70 балів зі 140 можливих, автоматично беруть участь у розіграші фірмового мерчу Дія.Освіта. Кампанія триває з 10 лютого до 10 березня.

У цифровій державі онлайн-безпека — це базова навичка.

Перевірити власний рівень захисту й відпрацювати алгоритми дій можна вже сьогодні на Дія.Освіта.

Матеріали до Дня безпечного інтернету створені на основі кампанії Дія.Освіта з кібергігієни. Кампанія реалізована ISD Group за підтримки Проєкту США «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Матеріали до Дня безпечного інтернету не обов’язково відображають погляди Уряду США.

Паспорта бюджетних програм 2026 рік (бухгалтерія)

12.02.2026

14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого запрошує добровольців до проходження військової служби за контрактом

11.02.2026

14 окрема механізована бригада імені князя Романа Великого захищає Україну з грудня 2014 року. Пройшла 5 ротацій АТО/ООС. З 24 лютого 2022 року бригада в повному складі вибула в Житомирську та Київську області для відбиття повномасштабного вторгнення РФ. Згодом бригада протистояла російській армії та успішно контратакувала на території Миколаївської, Харківської, Запорізької, Луганської та Донецької областей. Сьогодні Князівські воїни продовжують нещадно знищувати ворога на Харківщині на Куп’янському напрямку.

Нагороджена Президентом України почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

Принципи Князівських воїнів: дисципліна, відповідальність, побратимство і єдність! Бій хоробрих любить! Ми вміємо, можемо, переможемо! Своїх не залишаємо, а ворогам не прощаємо!

ВІДДІЛЕННЯ РЕКРУТИНГУ

+38 (096) 846-31-54

ВІДДІЛЕННЯ ПЕРСОНАЛУ

+38 (097) 913-85-18

КОЛ-ЦЕНТР

+38 (068) 234-19-68

Скринінг здоровʼя 40+

10.02.2026

Міністерство охорони здоров’я спільно з партнерами запускають Скринінг здоровʼя 40+ — програму раннього виявлення серцево-судинних захворювань і цукрового діабету, проблем психічного здоровʼя. «Скринінг здоров’я 40+ запрацює вже з 2026 року та дозволить українцям та українкам від 40 років і старше пройти обстеження та вчасно виявляти ризики хронічних захворювань, контролювати стан здоров’я й запобігати ускладненням, які найчастіше призводять до інвалідності чи передчасних смертей. 

Серцево-судинні захворювання та цукровий діабет — це хвороби, що чи не найбільше впливають на погіршення якості життя українців. А велика війна «б’є» по нашому ментальному здоров’ю так сильно, як ніколи раніше. Надто зростають ризики виникнення цих захворювань в людей саме після сорока років. 

Скринінг здоров’я 40+ покликаний зробити так, аби якомога більше людей звернули увагу на своє здоров’я, перевірили його та змогли вчасно виявити потенційні ризики. Для реалізації цієї програми держава на 2026 рік виділила 10 млрд грн — для того, щоб українці та українки змогли пройти якісний, комплексний скринінг у зручному для себе місці та в зручний час. 

Що включатиме Національний скринінг здоров’я 40+? 

Скринінг здоров’я 40+ включає доказовий перелік медичних інтервенцій: анкетування та оцінку індивідуальних ризиків (зокрема серцево-судинних захворювань, ризику цукрового діабету 2 типу та стану психічного здоров’я), фізикальне обстеження та лабораторні дослідження, що показують роботу серця, судин і нирок. Усе це можна пройти безоплатно, за один візит і в зручному місці, а після отримання результатів лікар надасть рекомендації щодо подальших дій. 

Після проходження скринінгу людина отримає індивідуальні рекомендації щодо способу життя та стану здоров’я. Лікар також у разі потреби може одразу призначити певні ліки. Держава з року в рік розширює перелік препаратів, що можна отримати безоплатно або з частковою доплатою у межах програми реімбурсації «Доступні ліки» — нині їх вже понад 700.

Зокрема, йдеться про підтримку людей із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом завдяки програмі «Доступні ліки». Лише в 2024 році на інсуліни було відшкодовано понад 2,65 млрд грн, на тест-смужки — 29,9 млн грн, а на препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та інших хронічних станів — понад 2,48 млрд грн. У 2025 році ця підтримка зросла: уже компенсовано 2,78 млрд грн за інсуліни, 58,8 млн грн — за тест-смужки та 2,53 млрд грн — за препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цереброваскулярних хвороб і діабету 2 типу. 

Як взяти участь у програмі Національний скринінг здоров’я 40+? 

Стати учасником програми може кожен охочий віком від 40 років включно. ск

Хочете попіклуватись про здоров’я і пройти обстеження, але не користуєтесь Дією? Тоді для вас алгоритм участі в скринінгу здоров’я 40+ дещо інший. 

У такому разі достатньо через 30 днів після дня народження замовити пластикову карту зі спеціальним рахунком у визначених банках (наразі — Приватбанк) та звернутися до найближчого ЦНАПу. Там вам допоможуть подати заявку, підтвердити особу та вказати спеціальний рахунок у банку. На нього протягом 7 днів буде зараховано 2000 гривень для оплати скринінгу. Далі все працюватиме так само, як і для користувачів Дії: обираєте медзаклад із затвердженого переліку і проходите комплексне обстеження.

У якому медзакладі можна пройти Національний скринінг здоров’я 40+? 

Ви обираєте його самі: незалежно від місця проживання чи реєстрації людини. Скринінг можна буде пройти у будь-якому медичному закладі — державному, комунальному чи приватному, що бере участь у програмі.

Головне — щоб заклад відповідав вимогам (фахівці, обладнання, сервіс), що дозволяють справді якісно пройти це важливе обстеження. Усі вимоги до медзакладів, перелік потрібних документів, строки подачі заявки та порядок її розгляду НСЗУ оприлюднить незабаром на своєму офіційному сайті. Саме там буде зазначено й те, як заклади мають вносити дані про результати скринінгу до електронної системи охорони здоров’я.

Далі — буде сформовано офіційний перелік медзакладів, які можуть проводити скринінг. Обрати зручний для себе медзаклад з переліку людина зможе на спеціальній сторінці (лендінгу) програми – screening.moz.gov.ua.

Чому важливо пройти Національний скринінг здоров’я 40+?

Саме після 40 років у людей починає стрімко зростати ризик виникнення серцево-судинних захворювань та цукрового діабету. 

Понад 1,3 млн українцям та українкам уже діагностували діабет. А тепер уявіть: ще стільки ж людей живуть із таким діагнозом та навіть не знають про нього. Однією з головних причин встановлення інвалідності в 2025 році серед українців цьогоріч стали саме хвороби системи кровообігу: кожен п’ятий випадок припадає на ці діагнози. А повномасштабна війна — як показують дослідження — призвела до того, що до десятка мільйонів наших людей можуть зіткнутися з проблемами ментального здоровʼя  внаслідок стресу та втрат. 

Скринінг — це простий і безпечний спосіб завчасно виявити фактори ризику неінфекційних хвороб, що можуть розвиватися непомітно й проявлятися вже у вигляді ускладнень. Саме тому людям віком від 40 років рекомендовано проходити таке обстеження навіть тоді, коли вони почуваються добре.

Ми всі різні: хтось обстежується щороку, хтось думає «хвороба може статись із кимось, але не зі мною», хтось — «треба буде якось перевіритись». На жаль, часто це «якось» відтягується на роки, а хвороба стається не «з кимось».

Подібні програми скринінгу ефективно працюють за кордоном 

У програму входить науково обґрунтований перелік досліджень, який відповідає європейським рекомендаціям. Аналогічні програми діють у Польщі, Великобританії, Німеччині, Франції та багатьох інших розвинених країнах – тепер така можливість є і в українців.

На які дані щодо здоровʼя ми спираємось?

  • В Україні програма орієнтована на людей віком від 40 років і старше. Саме після цього рубежу різко зростає ризик розвитку серцево-судинних захворювань та цукрового діабету
  • 60% передчасних смертей в Україні спричинені серцево-судинними захворюваннями – щодня від них помирає понад 1000 людей. 
  • Однією з головних причин встановлення інвалідності в 2025 році серед українців цьогоріч стали саме хвороби системи кровообігу: кожен п’ятий випадок припадає на ці діагнози.
  • Не менш тривожна ситуація із цукровим діабетом. Сьогодні понад 1,3 мільйона українців живуть із цим діагнозом, ще стільки ж – мають діабет і не знають про це. 
  • У той же час війна значно вплинула на стан ментального здоров’я українців та українок. За оцінками ВООЗ, до 10 млн осіб можуть зіткнутися з проблемами ментального здоров’я внаслідок війни.

Саме тому стартує програма скринінгів здоров’я.  Скринінг — це простий і безпечний спосіб завчасно виявити фактори ризику неінфекційних хвороб, що можуть розвиватися непомітно й проявлятися вже у вигляді ускладнень.  Програма поступово буде вдосконалюватися та розширюватися, щоб врахувати різні умови доступності.

Не пропустіть важливе – пройдіть скринінг здоров’я 40+!