Тестовий режим!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Останні новини

Гвардія Наступу: долучайся до бригад добровольців

03.02.2023

На території Андрушівської громади розпочалася національна кампанія рекрутингу #Гвардія наступу.

Країна, в якій навіть діти роблять свій внесок у перемогу, ніколи не буде підкорена ворогами. Російська армія планувала за лічені дні захопити Україну, але зустріла шалений опір не лише з боку Збройних сил України, але й зі сторони цивільного населення, яке героїчно протистояло загарбникам. І зараз Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Але для виконання цього надскладного завдання необхідна допомога кожного жителя, який готовий взяти до рук зброю.

Міністерство внутрішніх справ України оголошує про формування кількох додаткових бригад Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. Їх завдання – посилити Збройні сили України під час майбутнього наступу. Українці, які прагнуть наблизити нашу Перемогу та якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, закликають вступати до лав нових підрозділів.

Формування нових бригад вже почалося, і їх кістяк складається із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту. Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково з добровольців, високомотивованих патріотів України. Це жодним чином не мобілізація, а добровільний вибір кожного. Людей не просто набирають до лав нових підрозділів у структурі МВС. Їм пропонують конкретні й дуже гідні умови служби: стабільну високу оплату з додатковими винагородами; безоплатну меддопомгу, страхування та інші соціальні гарантії; можливість захищати Україну від ворога у складі найпрофесійніших бригад; досвід та професію.

Як долучитися?

 • зверніться до Андрушівського ЦНАПу або заповніть анкету на сайті storm.mvs.gov.ua;
 • оберіть бригаду, до якої хочете долучитися;
 • надайте необхідний перелік документів;
 • пройдіть тестування та готуйтесь захищати Україну.

Долучайся до “Гвардії наступу”! Стань тим, хто звільнить Україну!

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2023 рік

02.02.2023

Втратили контакт з українським телебаченням? Шукайте Суспільне в соцмережах та вмикайте частоти Українського Радіо

02.02.2023

У разі відсутності електроенергії чи мобільного зв’язку у вашому місті — налаштовуйте FM-хвилю Українського Радіо на приймачах, що живляться від батарейок. Українське Радіо може вести інформаційне мовлення на частотах Радіо Культура та Радіо Промінь. 

У разі аварії на мережах і відсутності сигналу в FM — перемикайтеся на середні хвилі в АМ-діапазон (чи СХ на старих приймачах) на частотах AM — 1278 кГц, 1404 кГц, 657 кГц та 873 кГц.

Нижче — перелік частот радіо та лінки на соцмережі Суспільного Мовлення у регіонах. Зберігайте, щоб завжди залишатися на зв’язку із Суспільним.

Нагадаємо, Суспільне мовлення продовжує безперервний 18-годинний інформаційний марафон та оперативно інформує про війну Росії проти України на:

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

01.02.2023

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням:

 • перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці;
 • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
 • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
 • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати незагашені вуглини та попіл у ємності з горючих матеріалів або металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
 • використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
 • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
 • закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

В разі виникнення будь якої надзвичайної ситуації чи події телефонуйте до служби порятунку за номером 101 з мобільного.

Головний інспектор Бердичівського районного управління                      Сергій ГОМОНЮК

Безоплатна правова допомога

31.01.2023

Правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», особа вважається зниклою безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, та стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування на момент подання заявником заяви про її розшук.

Хто має право подати заяву про розшук особи?

Заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, може бути подана родичем такої особи, представником військового формування, органом державної влади, органом місцевого самоврядування, громадським об’єднанням або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про факт зникнення.

Слід зазначити, що особа набуває статусу зниклої безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення такої особи, та внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Куди подається заява про розшук особи?

Особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин до моменту припинення її розшуку. Заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, подається до відповідного територіального органу Національної поліції України. Наразі в Україні також працює офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який  координує кол-центр з розшуку зниклих безвісти як військових, так і цивільних осіб  й співпрацює з Національним Інформаційним Бюро при Мінреінтеграції у питаннях інформації щодо зниклих безвісти. Для того, щоб повідомити про зниклу людину, необхідно звернутися на гарячу лінію кол-центру за номером 0 800 339 247, або надіслати повідомлення на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм. 

Варто зазначити, що члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на соціальний захист у порядку, визначеному законодавством України. Так, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. В такому випадку їм необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України. Окрім того, особам, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби, надаються гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими актами законодавства України.

Слід також зауважити, що права та інтереси особи, зниклої безвісти за особливих обставин, а також її майно підлягають захисту до моменту припинення її розшуку, або оголошення її померлою відповідно до законодавства. Держава зобов’язана вжити усіх необхідних заходів для розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин. У випадку оголошення такої особи померлою, на підставі рішення суду, у разі, якщо останки її не знайдено, проведення розшуку не припиняється до встановлення її місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків такої особи.

У разі виникнення додаткових запитань можна звертатися до контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером телефону – 0-800-213-103, або звернутися  до Андрушівського  бюро правової допомоги за адресою: м. Андрушівка, площа Шевченка, 1; тел. (097)-097-44-42  або 0 800 213 103 (безкоштовно).

ПОПЕРЕДИТИ ПОШКОДЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

31.01.2023

Упродовж останніх років на території Житомирської області загрозливого характеру набули крадіжки електричної енергії, окремих складових елементів електричних мереж та іншого обладнання АТ «Житомиробленерго».

Викликає значну стурбованість те, що викрадення електричних дротів з повітряних ліній електропередачі, силових трансформаторів, трансформаторного масла з підстанцій та металевих кутників з опор не тільки завдасть значну матеріальну шкоду Товариству, а й неодмінно призведе до аварійного стану мережі електропостачання.

Без сумніву це спричиняє значні незручності, пов’язані з вимушеним та довгостроковим припиненням електропостачання населеним пунктам.

Зростають ризики екологічного лиха, призупинення роботи підприємств, лікарень, інших об’єктів життєзабезпечення населення, що в кінцевому рахунку може створити реальні загрози громадській безпеці.

АТ «Житомиробленерго» звертається до всіх небайдужих жителів району з проханням сприяти охороні об’єктів енергозабезпечення, своєчасно повідомляти про всі виявлені пошкодження обладнання, а також про осіб, які вчиняють крадіжки відповідного обладнання та електроенергії або готуються до їх скоєння.

Інформацію просимо надавати до Андрушівського РЕМ за тел.:

(04136) 2-16-53, а також до служби охорони Товариства: тел./факс:

(0412) 40-20-07, 0(67) 414-70-24, 0(67)-905-58-15.

Електронна адреса: P.Goncharuk@co.ztoe.com.ua

Не будьмо байдужими до нашої спільної проблеми!

Дякуємо за підтримку та розуміння.

День пам’яті героїв Крут

29.01.2023

На Аскольдовій могилі український цвіт –
По кривавій дорозі  Нам іти у світ…
П.Тичина

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною російсько – більшовицькою армією Муравйова: «Наше бойове завдання – взяти Київ… Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменю на камені не залишимо».

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено, закатовано і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Затримавши ворога, українські війська дали змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четвертого союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору, за яким Четвертий союз визнав самостійну УНР суб’єктом міжнародних відносин та надав грошову позику та збройну допомогу в боротьбі з більшовиками.

У квітні 1918 року, завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ, українці звільнили від більшовиків майже всю Україну.

19 березня 1918 року пройшло урочисте перепоховання 18 загиблих під Крутами бійців Студентського куреня, тіла яких вдалося знайти на полі бою та ідентифікувати. Вшанувати подвиг захисників вийшов весь Київ.

Під час провезення тіл біля будинку Центральної Ради відбулось зняття із цього будинку російської символіки. Про це заявив Грушевський, перетворивши подію на своєрідний ритуал:  “Dulce et decorum est pro patria mori!” – Солодко і гарно вмерти за Вітчизну. От у цій хвилі, коли провозяться їх домовини перед Центральною Радою, де протягом року кувалась українська державність, з фронтону її будинку здирають російського орла, ганебний знак російської власті над Україною, символ неволі, в котрій вона прожила двісті шістдесят з верхом літ.  Видно, можливість його здерти не давалась даремно, видно, вона не могла пройти без жертв, її треба було купити кров’ю. І кров пролили ці молоді герої, котрих ми нині проводжаємо!”

Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!

Засідання виконавчого комітету Андрушівської міської ради

27.01.2023

Сьогодні, 27 січня 2023року, відбулося  засідання виконавчого комітету Андрушівської міської ради. Засідання, в якому  взяли участь 31 член виконкому, було розпочато з хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України.

Було розглянуто  31 питання порядку  денного :

 1. Про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконавчого комітету за 12 місяців 2022 року.
 2. Про виконання плану роботи виконавчого комітету за 2022 рік.
 3. Про затвердження автобусного маршруту регулярних спеціальних перевезень для підвезення учнів навчального закладу.
 4. Про затвердження розрахунку планової рентабельності та адміністративних затрат КП АМР «КОМСЕРВІС».
 5. Про зміну номера об’єкту нерухомого майна.
 6. Про впорядкування адреси об’єкта нерухомого майна.
 7. Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення   в утриманні об’єктів благоустрою.
 8. Про схвалення внесення змін до рішення двадцять шостої сесії міської ради восьмого скликання від 29.11.2022р. №1 «Про затвердження Програми соціального і економічного розвитку Андрушівської міської ради на 2023 рік».
 9. Про продовження строку перебування дитини, позбавленої батьківського піклування Гаврилюка І.М. в Бердичівській спеціальній школі Житомирської обласної ради.
 10. Про продовження строку перебування дитини, позбавленої батьківського піклування Фейст І.О. в Бердичівській спеціальній школі Житомирської обласної ради.
 11. Про встановлення опіки, піклування над дітьми-сиротами Павлівською Є.М., Павлівським А.М.
 12. Про збереження права на житло дітей-сиріт Красуленко В.О., Красуленка Т.О.
 13. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 09.09.2022 р. № 160; Про створення пунктів обігріву
 14. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 19.02.2021 р. № 43; Про утворення конкурсної комісії щодо визначення уповноважених аптечних установ.
 15. Про схвалення проєкту Програми з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаних з наданням медичної допомоги в Андрушівській міській територіальній громаді на 2023 – 2025 роки.
 16. Про виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення Андрушівської міської ради за 2021-2022 роки.
 17. Про результати виконання програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні за 2022 рік.
 18. Про результати виконання Цільової програми забезпеченням тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб на 2021-2022 роки.
 19. Про подання раді звіту про результати виконання Програми розвитку житлово-комунального господарства Андрушівської міської ради на 2022 рік.
 20. Про виконання Програми підтримки комунальної установи «Трудовий архів» Андрушівської міської ради на 2022 рік.
 21. Про подання раді звіту про результати виконання Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та поводження з твердими побутовими відходами на території населених пунктів
 22. Про подання раді звіту про результати виконання Програми фінансового забезпечення відзначення свят та проведення заходів на території Андрушівської міської територіальної громади у 2022 році.
 23. Про подання раді звіту про результати виконання Цільової Програми профілактики злочинності та сприяння діяльності правоохоронних органів на території Андрушівської міської ради на 2021-2022 роки.
 24. Про подання раді звіту про результати виконання Програми розвитку дошкільної освіти Андрушівської міської ради на 2021-2022 роки.
 25. Про подання раді звіту про результати виконання Цільової Програми розвитку обдарованої молоді Андрушівської міської ради на 2021-2022 роки.
 26. Про подання раді звіту про результати виконання Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт в Андрушівській міській територіальній громаді на 2021-2022 роки.
 27. Про подання раді звіту про результати виконання Програми утримання та ремонту автомобільних доріг загального користування, у тому числі місцевого значення, та вулиць і доріг комунальної власності Андрушівської міської територіальної громадина 2021-2022 роки.
 28. Про подання раді звіту про результати виконання Програми соціального і економічного розвитку Андрушівської міської ради за 2022 рік.
 29. Про взяття на соціальний квартирний облік.
 30. Про взяття на обліку внутрішньо переміщених осіб, які потребують надання житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання.
 31. Про надання одноразової допомоги. За результатами розгляду прийняті відповідні рішення виконавчого комітету міської ради, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті Андрушівської міської ради.

СВІТ ЗНИКНЕ НЕ ТОМУ, ЩО БАГАТО ЛЮДЕЙ, А ТОМУ, ЩО БАГАТО НЕЛЮДІВ (єврейське прислів’я)

27.01.2023

Головними ознаками радянської національної політики були русифікація та викорінення будь-яких паростків національної свідомості. А з другої половини 1930-х років стверджується політика антисемітизму.

«Єврей»… «Жидівка»…Слова, які в Радянському Союзі були непристойними, не дивлячись на горезвісну «дружбу між народами». Чому?… За що?..

«Мене тут питають, чи я єврейка. Я не єврейка. Думаю, що в моїх жилах єврейська кров не тече. Але я людина. Я можу відчувати те, що відчуває інша людина. Я можу уявити, що відчували євреї, коли їх вели на розстріл. Або що вони відчували перед брамою до крематорію. Тому пишу: «я Рахиля». Бо я можу відчути себе Рахилею. «Я — Рахиля». І так, я лишила нині оту валізку на дорозі у куряві. І понесла у Бабин Яр тільки своє єврейське ім’я і дуже багато болю» ( Маріанна Кіяновська  Європейська поетка свободи 2022).

Щороку 27 січня Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту. Голокост – приклад геноциду, свідомого вбивства великої групи людей тому, що вони належать до певної національності, раси чи релігії. Голокост – цілеспрямована політика нацистів у роки Другої світової війни щодо знищення євреїв, циган на окупованій території Європи.

“Геноцид”:

в анкеті для попелу
заповнена тільки одна графа
національність
все інше
ім’я прізвище стать вік
відсутнє і не має значення.

За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3000000 мирних жителів, з яких близько 850 000 — 900 000 складали євреї, що проживали в Україні.

         На території Андрушівського району Житомирської області напередодні Великої Вітчизняної війни проживали 4000 українських євреїв. Точно встановлено , що під час війни 1 тис. 390 з них були розстріляні , а доля інших невідома ” .

В чотирьох братських могилах, розташованих неподалік адміністративного корпусу районної лікарні, поховані 276 мирних жителів м. Андрушівка, з них 223 єврейської національності, серед яких 186 дітей. Людей вивезли з єврейського гетто, що розміщалось на території спиртового заводу, і розстріляли 18-19 серпня 1941року.

         В лісі, за 20 метрів від автошляху Андрушівка – Павелки розстріляно 252 жінки і 25 дітей.

         Українці та представники інших народів з ризиком для власного життя та життя своїх рідних рятували євреїв в період Голокосту. Цим рятівникам спеціальна комісія Яд Вашем присвоює звання «Праведника народів світу». На сьогодні відзначено 2634 таких героїв.  Україна посідає  4-е місце за кількістю «Праведнків».

Голодомор 1932-1933 років, депортація кримських татар (1944 рік), голокост… Це ГЕНОЦИД… Вбивство за кров’ю! 

         Україна 2022 рік, 2023рік… Маріуполь, Харків, Херсон, Бахмут, Запоріжжя…Руйнування міст і сіл, вбивства і катування мирного населення… Це ГЕНОЦИД! Проти громадян вільної, незалежної України.

    …біль

            це місце в майбутньому

            місце яке несеш із собою в майбутнє

            діти його успадковують і діти дітей

            я став біль.

Будьте обережні! Електричний струм небезпечний для життя!

26.01.2023

Шановні громадяни!

Будьте обережні! Електричний струм небезпечний для життя!

Не дозволяйте дітям гратися з електроприладами. Не користуйтесь пошкодженими електророзетками та електроприладами з пошкодженою ізоляцією. Не використовуйте електроприлади у вологих приміщеннях. Не включайте одночасно декілька потужних електроприладів в одну розетку. Відключайте з розетки побутові електроприлади коли Ви ними не користуєтесь. Застосовуйте тільки справні запобіжники заводського виготовлення.

Значна кількість випадків електричного травматизму серед населення коїться через зіткнення людей з промисловим енергетичним обладнанням у тому числі з підстанціями, обірваними та промисловими проводами повітряних ліній електропередач різних класів напруги тощо.

Категорично забороняється підніматися на опори ліній електропередачі, самостійно приєднувати до електромережі будь-які електричні пристрої, проникати за огородження та відкривати двері трансформаторних підстанцій, виконувати перемикання електричних апаратів та проводити будь-які ремонтні роботи.

Смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче 8 метрів до обірваних електричних проводів.

Забороняється в охоронних зонах електромереж та безпосередньо під проводами повітряних ліній будувати будівлі, складати сіно, дрова та ін., влаштовувати спортивні майданчики, розпалювати вогнища, накидати на струмовідні частини сторонні предмети.

Проведення вантажно-розвантажувальних робіт, вирубування дерев, розташування загонів для худоби, встановлення металевих огороджень, проїзд машин загальною висотою понад 4,5 метра, виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра у межах охоронних зон електромереж виконується виключно з письмової згоди РЕМ, а також у присутності представника РЕМ.

Отримати роз’яснення від фахівців АТ «Житомиробленерго» та повідомити про пошкодження в електромережах можна телефоном у кол-центр Товариства цілодобово за номерами: (0412)55-92-82, (067) 155-92-82, (095) 655-92-82, (800) 030 92 82

У разі виявлення обірваних проводів повітряних ліній електропередач не наближайтесь до них на відстань ближче 8 метрів, організуйте охорону місця пошкодження, для запобігання наближення до місця обриву людей та тварин, та негайно повідомте:

 • у кол-центр АТ «Житомиробленерго»;
 • у Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за номером 101.

Ваша небайдужість допоможе зберегти життя!

Адміністрація АТ «Житомиробленерго»

Гранти від німецького Уряду на відновлення постраждалому від війни малому бізнесу

26.01.2023

Понад 300 мікро- та малих підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій на території України, отримають гранти на відновлення в межах реалізації проєкту «Розвиток малого та середнього підприємництва: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».

Проєкт впроваджується Міжнародною організацією з міграції у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством економіки України. Фінансування проєкту здійснюється Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.

Метою проєкту є ефективна підтримка зокрема тих підприємств, які перемістили свій бізнес і постачають критично необхідні товари та послуги для внутрішньо переміщених осіб і громад, що їх приймають.

Мікропідприємства мають можливість отримати одноразові гранти на суму до 4500 євро, малі підприємства – до 20 000 євро, підприємства- стартапи – до 7500 євро.

Згідно з проєктом заплановано оголосити конкурс на постійній основі цієї весни.

ЄБРР надає гранти на релокацію бізнесу

26.01.2023

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоможе у релокації українських малих і середніх підприємств (МСП) з територій, що найбільше постраждали від російського вторгнення.

Допомога у розмірі €2,4 млн від Швейцарії та Сполучених Штатів Америки через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР буде спрямована на покриття витрат бізнесу на релокацію у більш безпечні регіони.

Близько 80 українських компаній отримають до 30 тис євро кожна на відшкодування витрат, що не були попередньо оплачені іншими організаціями, пов’язані з:

 • транспортуванням обладнання, сировини та готової продукції;
 • пакуванням, демонтажем, налагодженням, ремонтом, орендою та придбанням обладнання;
 • використанням приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва.

Більш детально на сайті: https://www.ebrd.com/ebrd-ukraine-asb-sme-relocation-support

Подати заявку на отримання грантових коштів можна до 31 січня 2023 р. за посиланням https://form.jotform.com/223342545115044

Безкоштовна online-програма для жінок-підприємиць

26.01.2023

Ukrainian Women Entrepreneurs Hub оголошує про старт навчальної онлайн – програми для жінок-підприємиць UWE Hub 2.0. , яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» в межах програми USAID «Мріємо та діємо».

Тренінгова програма покликана допомогти жінкам, які хочуть створити та розвинути власну справу в Україні, досягти фінансової незалежності, прокачати навички пітчингу та стати ефективними лідерками. Програма проходитиме онлайн у лютому та березні 2023 року.

Навчальна онлайн-програма допоможе жінкам підприємицям перетворити власну бізнес-ідею у прорахований покроковий бізнес-план, готовий до запуску, пропрацювати виклики бізнесу пов’язані з масштабуванням, кризовим менеджментом та залученням інвесторів. Також учасниці зможуть прокачати навички бізнесового маркетингу та брендингу, як впроваджувати інновації і позитивний вплив у бізнес-модель та операційну діяльність.

Упродовж 6 тижнів учасниці відвідають 10 практичних онлайн-лекцій та додаткові воркшопи, почнуть працювати над індивідуальними бізнес-планами під керівництвом менторів та менторок зі всього світу, познайомляться з іншими успішними підприємицями та виведуть свій бізнес на новий рівень.

На завершення – Pitching Night з зірковими гостями, під час якого буде обрано 3 переможниці, яких буде нагороджено грантом на суму 4 тисячі доларів на оплату консультаційних та експертних послуг для посилення свого бізнесу.

Для участі в конкурсі, необхідно заповнити форму реєстрації до 5 лютого 2023 включно за посиланням: https://www.uwehub.org/registration-form

Деталі програми за посиланням https://www.uwehub.org/program

Конкурс грантів для кластерів малого та середнього підприємництва

26.01.2023

Запрошуємо до участі у конкурсі проєктів на отримання грантів задля системної підтримки та розвитку підприємництва в Україні. Цей конкурс проєктів є частиною програми міжнародної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»*, одним із завдань якого є удосконалення інфраструктури розвитку МСП через надання підтримки кластерам України.

Мета конкурсу: підтримка зацікавлених кластерів в реалізації програм/проєктів/дій, спрямованих на підтримку розвитку та зміцнення кластерів, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, з особливим акцентом на просування експорту, стимулювання інновацій та діджиталізації, покращення державно-приватного діалогу, передачі технологій, а також залучення державних та іноземних інвестицій.

Максимальна сума гранту для кожного кластеру: 25 000 євро у гривневому еквіваленті.

Кінцевий термін подання заявок: 12:00, 27.01.2023 в електронному вигляді на адресу: mail@bdf.gov.ua

Детальні роз’яснення щодо грантового конкурсу та аплікаційна форма https://bit.ly/bdf-clusters.

Програма міжнародної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета програми – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

Детальніше на сайті : www.eu4business.org.ua