Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

21 Грудень 2022

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОЖЕЖІ ПРИ ВЛАШТУВАННІ НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ?

Скоро новорічні свята, але у всіх нас – українців, настрій зовсім не святковий. Адже його разом зі спокійним мирним життям вкрала росія.

• Святкування не на часі, коли від російських ракет гинуть наші мирні громадяни. Але життя триває! І ми знаємо, що дехто з вас не уявляє зустріч нового 2023 року без ялинки.

Встановлення новорічної ялинки пов’язано з необхідністю сурового дотримання правил пожежної безпеки, і це, звичайно зрозуміло. Найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосування джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлена ялинка, можуть призвести до пожежі. До цього слід додати, що інколи ялинки прикрашають легкозаймистими іграшками, зробленими з паперу ,вати, целулоїду тощо, а це значно ускладнює пожежонебезпечну ситуацію.   

Які основні вимоги пожежної безпеки, котрих потрібно дотримуватися, щоб уникнути пожеж у місцях проведення свята новорічної ялинки?

 Насамперед, слід пам’ятати, що під час організації та проведення новорічних заходів, якщо в святі бере участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпеченні не менш ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам державним будівельним нормам, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із горючими перекриттями.

Дуже важливо заздалегідь вжити протипожежних заходів щодо встановлення новорічної ялинки, у приміщеннях, а саме:

  • Ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
  • за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної   ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
  • ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
  • гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, промислового виробництва застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
  • підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
  • у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
  • забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

У разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації чи події відразу телефонуйте до пожежно-рятувальної служби за номером 101

Головний інспектор Бердичівського РУ                                         Сергій ГОМОНЮК