Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

26 Квітень 2021

До уваги пасічників!

Для сприяння розвитку галузі бджільництва та підвищення рівня обізнаності суб’єктів господарювання всіх форм власності повідомляємо, що наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338-1 «Про деякі питання у сфері бджільництва» затверджено:

  • Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • Порядок реєстрації пасіки;
  • Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

У наказі запроваджено нові норми щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіки, попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, порядку інформування аграріями бджолярів про застосування пестицидів та агрохімікатів.

Для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта пасіки власникам потрібно:

  1. Заповнити заяву про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та заповнити та підписати паспорт пасіки, встановленого зразка.
  2. Подати ці документи до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій чи електронній формі.

Паспорт пасіки видається в день звернення.

Результати ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щорічного весняного обліку пасік, та у разі зміни відомостей (адреси розміщення, кількості бджолосімей) власник пасіки або уповноважена ним особа до 15 травня поточного року надає паспорт територіальному органу Держпродспоживслужби для внесення змін в додаток до паспорта та оновлення даних в Реєстрі паспортів. Реєстр паспортів пасік розміщується на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби. Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки підлягає заміні на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника. У разі припинення діяльності пасіки власник пасіки протягом десяти календарних днів письмово інформує про це компетентний орган, що здійснював видачу паспортів.

Для реєстрації пасіки в органах місцевого самоврядування потрібно:

  1. Заповнити заяву про реєстрацію пасіки встановленого зразка.
  2. Зробити копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (отриманого в територіальному органі Держпродспоживслужби).
  3. Звернутись до органу місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом із заявою та копією паспорта. Реєстрація пасіки здійснюється в день звернення.

Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

У разі припинення діяльності пасіки власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує орган місцевого самоврядування, за місцем реєстрації пасіки.

У разі перевезення (кочівлі) пасіки на адміністративну територію іншого органу місцевого самоврядування власник пасіки або уповноважена ним особа інформує про це вказані органи самоврядування. Інформація повинна бути надана засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше ніж за два календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію.

Також, вищезазначеним наказом затверджено Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, яка визначає основні причини отруєння бджіл, заходи щодо профілактики отруєння, установлення факту отруєння та допомоги постраждалим, а також механізми визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл. Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки підтверджує наявність та кількість бджолосімей у власника пасіки при отруєнні.

Детально з текстом наказу та додатками можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

Андрушівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області