Рішення №38 від 29.01.2021 р. Про звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту та збереження діяльності мікробізнесу в Україні.
Оригінальний файл з текстом рішення: Завантажити текст
Оригінальний файл з результатами поіменного голосування: Завантажити текст
АНДРУШІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
Четверта сесія Восьмого скликання
29.01.2021 №38
Про звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України
щодо захисту та збереження діяльності мікробізнесу в Україні
Відповідно до ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи звернення представників Руху “Save ФОП”, з метою недопущення негативних економічних наслідків, погіршення інвестиційного клімату та посилення соціальної напруги у суспільстві, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань законності, правопорядку, запобігання корупції, депутатської етики та місцевого самоврядування, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити звернення депутатів Андрушівської міської ради восьмого скликання до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту та збереження діяльності мікробізнесу в Україні. (Додається).
- Загальному відділу міської ради (Гриневич М.С.) оформити та надіслати звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань законності, правопорядку, запобігання корупції, депутатської етики та місцевого самоврядування (Савенко О.Ю.)
Міський голова Галина БІЛЕЦЬКА
Додаток до рішення четвертої сесії Андрушівської міської ради восьмого скликання 29.01.2021№ 38
ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту та збереження діяльності мікробізнесу в Україні
Звертаємося до Вас щодо питання захисту та збереження діяльності мікробізнесу в Україні.
Зазначаємо, що закони №№ 128-IX, 129-IX направлені на фактичне знищення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Ці законодавчі норми передбачають посилення тотального контролю за мікропідприємництвом. Окрім того, фіскалізація запроваджена законами №128-ІХ, 129-ІХ ,створює ґрунт для монополізації споживчого ринку великим бізнесом і вбиває альтернативну пропозицію мікропідприємництва на ринку праці.
Норми, передбачені вказаними законами, не підтримуються переважною кількісттю мікропідприємців, експертів, асоціацій, організацій та об’єднань, які представляють інтереси мікропідприємництва в цілому по країні.
Зазначаємо, що Державна регуляторна служба України провела обрахунок імовірних втрат ринку від запровадження норм вказаними законами і констатувала підвищення витрат мікропідприємців на процеси адміністрування пов’язані з запровадженням фіскалізації.
Державна регуляторна служба України публічно розмістила інформацію про результати попереднього аналізу регуляторного впливу запропонованих ініціатив. Прогнозні витрати бізнесу, насамперед, платників податків другої та третьої груп єдиного податку, від реалізації положень законів №128-ІХ, 129-ІХ становитимуть орієнтовно 22,35 млрд грн. на адміністрування процесів застосування класичних реєстраторів розрахункових операцій, а за умови застосування програмних РРО становитимуть понад 8,53 млрд. грн.
Сумарні додаткові витрати малого бізнесу на обов’язкове впровадження класичного РРО для платників єдиного податку другої групи незалежно від виду діяльності та обсягів доходів прогнозно складуть 11,128 млрд. Грн.
Як наслідок, прийняті закони № 128-ІХ, 129-ІХ можуть спонукати мікропідприємців до піднімання ціни на товари та послуги, що вони реалізують, а споживачі України отримають суттєве підняття роздрібних цін, що може привести до підвищення соціальної напруги.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» передбачено застосування механізму так званого «кешбеку», який попри морально-етичні суперечності несе потенційний ризик кримінального тиску на мікробізнес. З метою отримання винагороди за інформацію щодо невидачі чеку чи видачі чеку не на всю суму, ймовірність запровадження шахрайський схем і кримінальних дій тиску на мікробізнес надзвичайно висока.
У зв’язку із тим, що прийняті закони передбачають значне подорожчання процедур адміністрування податків для мікропідприємництва та робить мікробізнес неконкурентним у порівнянні з великим бізнесом, в подальшому це може призвести до закриття суб’єктів господарювання фізичних осіб-підприємців, що провадять свою діяльність на спрощеній системі оподаткування , обліку та звітності. Закриття діяльності мікропідприємцями чи їх бізнес еміграція може привести до катастрофічних наслідків.
У зв’язку з вищезазначеним звертаємось до вас із проханням:
- розглянути законопроєкти № 3993 та №№ 3853-1(2);
- усі зміни до законодавства, що стосуються умов ведення діяльності мікропідприємництва, вносити після їх обговорення з представниками мікробізнесу та ґрунтовного прогнозування їхніх наслідків;
- приймати зважені рішення стосовно карантину, в умовах імовірної загрози епідемії коронавірусної інфекції в Україні (COVID-19) та вжити всіх заходів для дотримання конституційних прав та свобод і недопущення обмеження діяльності малого та мікробізнесу, забезпечивши рівні можливості для всього бізнесу без виключень.
За дорученням депутатів Андрушівської міської радивосьмого скликання
міський голова Галина БІЛЕЦЬКА