Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

19 Грудень 2023

Порядок та умови надання додаткової дотації для громад мають бути змінені

Нагадаємо, Асоціація міст України активно відстоювала необхідність збереження зарахування «військового» ПДФО до місцевих бюджетів передбачення компенсації втрачених доходів місцевим бюджетам з державного бюджету. Завдяки цьому Уряд та Парламент врахували ряд пропозицій Асоціації міст України, спрямованих на збалансування місцевих бюджетів.

‼️Для недопущення розбалансування місцевих бюджетів громад, у тому числі Житомирщини, у зв’язку із зарахуванням з 1 жовтня ц.р. «військового» ПДФО до державного бюджету заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу через збройну агресію рф.

Порядок та умови надання додаткової дотації мають бути змінені: у відповідь на лист Асоціації міст України щодо необхідності здійснення перерахунку індексів податкоспроможності місцевих бюджетів громад на 2023 рік у зв’язку із вилученням «військового» ПДФО відповіло Міністерство фінансів України.

Заплановані зміни передбачатимуть механізм компенсації місцевим бюджетам:

– перерахованої у жовтні-листопаді та визначеної до перерахування у грудні 2023 року реверсної дотації;

– недонадходження податку на доходи фізичних осіб (без надходження податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу) у жовтні–листопаді 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року.