Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

06 Квітень 2023

Пожежна безпека під час святкування Великодня!

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але Пасха Христова – чи не найулюбленіше свято. В житті кожного українця Пасха Христова – особливо шановане та величне свято, тому щоб зменшити ризик виникнення пожеж під час свята дотримуйтесь таких пунктів, а саме:

  • підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь слід встановити на негорючі основи, що виступає за їх габарити (проекцією габаритів на підлогу, стіни) не менше ніж на 0,5 м. Конструкції підсвічників, лампад, світильників тощо повинні виключати можливість само випадання свічок
  • стаціонарні підсвічники та інші пристрої у яких використовується відкритий вогонь повинні бути надійно закріпленні до підлоги, стіни або стелі, а переносні не повинні встановлюватися на шляхах евакуації.
  • підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь слід розташовувати від горючих конструкцій та від горючих оздоблювальних матеріалів на відстані не менше за 1 м, таким чином, щоб виключалась можливість потрапляння відкритого вогню на будівельні конструкції або інші оздоблювальні матеріали та капання горючої рідини на підлогу.
  • горючі рідини (для лампад, світильників тощо) та кадильне вугілля слід зберігати в металевих шафах. В одній шафі повинно зберігатися не більше 5 л горючої рідини. Забороняється розташовувати зазначені шафи на шляхах евакуації у приміщеннях  з масовим перебуванням людей (молитвеник залах та інших), у підвальних приміщеннях. Зберігання горючих рідин повинно здійснюватися в закритій металевій тарі.
  • розливання горючої рідини в пристрої, у яких використовується відкритий вогонь необхідно здійснювати при відсутності відкритого полум’я, на відстані не менше 1 м від ввімкнених приладів опалення. Розливання горючих рідин слід передбачати над металевою посудиною
  • після проведення богослужінь відповідальна особа за дотриманням протипожежного режиму в культовій споруді або призначена нею інша особа з числа служителів культової споруди повинна перевірити, щоб всі свічки та пристрої культового призначення у яких використовується відкритий вогонь були погашеними.

Дотримання цих нескладних порад допоможе вам зберегти гарний настрій, свята пройдуть без надзвичайних пригод!

При виникненні пожежі, будь якої надзвичайної ситуації чи події телефонуйте до служби порятунку за № 101.

Головний інспектор ВОНПР Бердичівського РУ

ГУ ДСНС України у Житомирській області                          Сергій ГОМОНЮК