Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

24 Січень 2023

Вакцинація проти ВПЛ: коли починати щеплювати дітей?

Вірус папіломи людини (ВПЛ) є найпоширенішою інфекцією, що передається статевим шляхом. Вона може поширюватися через побутові предмети, а також від матері до дитини.

Щеплення проти ВПЛ захищає дівчат від розвитку раку шийки матки, а дівчат та хлопців – від раку порожнини рота й горла, статевих органів та ануса.

Вакцину можна вводити як до, так і після початку статевого життя, а курс імунізації може складатися з двох або трьох щеплень.

В Україні щеплення проти папіломавірусу входить до переліку ‎рекомендованих, тому вакцину потрібно купувати самостійно в аптечній мережі.

Дві дози вакцини рекомендовано робити:

  • Дітям 9-14 років з інтервалом у 6-12 місяців.

Три дози вакцини рекомендовано робити:

  • Людям від 15 до 26 років.
  • Дітям від 9 до 14 років, які отримали дві дози вакцини проти ВПЛ, з інтервалом менше ніж 5 місяців.
  • Людям віком від 9 до 26 років з ослабленим імунітетом.

Як жінкам, так і чоловікам бажано щепитися до 26 років, оскільки в старшому віці вакцинація може бути не такою ефективною. Втім, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також
можуть зробити щеплення.
Щоб щепити дитину проти ВПЛ, зверніться до сімейного лікаря.

Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».