Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

17 Жовтень 2022

18 ЖОВТНЯ 1995 РОКУ УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО РАДИ ЄВРОПИ

Рада Європи (РЄ) – найстаріша загальноєвропейська організація, яка була створена 5 травня 1949 року з метою «досягнення більшого єднання між її членами для збереження і втілення у життя ідеалів і принципів, які є їх спільним надбанням, сприяння їх економічному та соціальному прогресу».

Вступ країни до РЄ свідчить про її демократичний вибір, спрямованість на захист прав людини та зміцнення демократичних інститутів.

В 1995 р. під час своєї вересневої частини сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи ухвалила позитивний висновок щодо заявки України на вступ до Ради Європи (Висновок ПАРЄ N 190 (1995). Зазначений висновок ПАРЄ містить в собі низку зобов’язань України щодо впровадження в національне законодавство норм та стандартів РЄ. Україні було надано 12 місць в Асамблеї. В роботі цієї сесії ПАРЄ взяла участь делегація Верховної Ради України на чолі з Головою ВРУ. Визначною подією з точки зору завершення складної і тривалої процедури вступу України до РЄ стало засідання Комітету міністрів РЄ, яке відбулося 19 жовтня 1995. На підставі винесеного 26 вересня 1995 ПАРЄ висновку Комітет міністрів Ради Європи одностайно ухвалив резолюцію про запрошення України стати 37-м членом організації і приєднатися до її Статуту. 31 жовтня 1995 Верховна Рада України ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи. 9 листопада 1995 відбулась урочиста церемонія вступу України до РЄ, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем’єр-міністром України

Парламентська асамблея Ради Європи 13 жовтня 2022 року проголосувала за резолюцію, що визнає Росію терористичним режимом. “За” проголосувало 99 членів ПАРЕ, 1 – “утримався”. Це перша міжнародна організація, яка прийняла таке рішення. Резолюція ПАРЄ визнає необхідність надати Україні зброю, а також підтримує створення міжнародного трибуналу і виступає проти перебування Росії в Раді Безпеки ООН