Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

01 Квітень 2022

Алгоритм дій для отримання компенсації власниками жилих приміщень, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану

Здійснення прямої військової агресії РФ проти України призвело до руйнації цивільної інфраструктури, помешкань, загибелі українських громадян. За даними Кабінету Міністрів України в нашій країні нараховується понад 10 мільйонів громадян, які стали вимушеними переселенцями. В таких умовах Уряд закликав громадян України допомагати та підтримувати один одного.

З цією метою в Україні діє соціальний проект «Прихисток», який здійснюється під патронатом Президента України Володимира Зеленського. Це проект по розміщенню українців, які вимушені переїхати із зон бойових дій.

Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

  • подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua про готовність прийняти у себе переселенців;
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС;
  • до 5-го числа місяця кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців, що у них проживали;
  • отримати компенсацію до 20-го числа.

Ось детальний алгоритм дій для отримання компенсації: