Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

14 Грудень 2021

Щодо випадку захворювання на ботулізм

В грудні поточного року на території Андрушівської міської ради зареєстровано випадок захворювання на ботулізм. Захворів житель села віком 20 років після вживання консерви з риби, м’яса  домашнього приготування. Хворий госпіталізований до відділення інтенсивної терапії КНП «Житомирська обласна клінічна лікарня», після надання невідкладної медичної допомоги стан хворого стабілізувався.

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum та її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Це досить важке захворювання токсикоінфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного та довгастого мозку, а також до розвитку гострої і прогресуючої дихальної недостатності. В результаті відсутності належного лікування ботулізму не виключається настання летального результату.

Зараження людини ботулізмом відбувається внаслідок вживання харчових продуктів, котрі містять токсини бактерій ботулізму. Найчастіше захворювання виникає при вживанні грибів домашнього консервування, м’ясних та бобових консервів, особливо домашнього приготування, в яких є умови для розвитку вегетативних форм збудників та токсиноутворення. Ці продукти частіше викликають групові, «сімейні» спалахи захворювань.

Присутність ботулотоксіну в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей. Зараження від людини до людини не відбувається. Симптоми захворювання проявляються впродовж 12-36 годин після споживання продукту, що містить токсин. При цьому спостерігається підвищення температури тіла, стомлюваність, головокружіння, нудота, порушення зорових функцій, сухість в роті, утруднення ковтання та параліч м’язів. Параліч може призвести до утруднення дихання і, як наслідок, смерті хворого.

Враховуючи сезон масового вживання консервації домашнього приготування, нагадуємо головне  правило, якого треба дотримуватись, щоб убезпечити себе і своїх близьких від ботулізму: найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки. Також слід категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі. При появі перших ознак захворювання потрібно негайно звертатися до лікаря. Вчасно надана медична допомога, основою якої є введення протиботулінічної сироватки, гарантує збереження життя хворому.  Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтесь до вищевказаних порад.