Тестова версія!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Андрушівська міська рада

(веб-сайт в розробці)

Новини сайту

“Лінія дронів”

21.03.2025

Проєкт “Лінія дронів” – ініціатива Президента України, що координується Командуванням Сухопутних військ, Державною прикордонною службою, Міністерством оборони України та Міністерством цифрової трансформації.

Засідання виконавчого комітету Андрушівської міської ради

21.03.2025

21 березня 2025 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Андрушівської міської ради.
В роботі засідання взяли участь 26 членів виконкому.
Були розглянуті всі питання порядку денного. Традиційно розглядалися питання, які стосувалися проведення робіт з благоустрою міста, соціальної сфери, цивільного захисту, комунальної власності тощо.

З усіх питань прийняті відповідні рішення, з якими можна ознайомитись на офіційному сайті Андрушівської міської ради.

Удосконалення бюджетування в інтересах дітей в громадах

21.03.2025

20 березня 2025 року відбулася онлайн брейнстормінгова сесія щодо формування плану технічної підтримки на 2025-2026 роки для Андрушівської міської територіальної громади.

Зустріч проводилася Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Учасниками від громади були керівництво та представники структурних підрозділів міської ради.

Основною метою онлайн сесії було сформувати план технічної підтримки на 2025-2026 роки для Андрушівської міської територіальної громади в рамках Проєкту «Удосконалення бюджетування в інтересах дітей в громадах». Проєкт імплементується ЮНІСЕФ у партнерстві з ІБСЕД та фінансується урядом Німеччини через KFW в рамках проєкту «Інтегровані соціальні послуги для постраждалих від конфлікту дітей та їх сімей у Західній та Центральній Україні».

Водопровід с.Нехворощ

18.03.2025

У 2024 році був введений в експлуатацію підвідний водопровід с.Нехворощ.

На початковому етапі до нього були підключені: адміністративне приміщення старостату, ФАП с.Нехворощ, Нехворощанський ліцей.

Так, як вода потрібна кожному громадянину, небайдужі жителі створили кооператив, закупили необхідні матеріали, труби, запірну арматуру та почали роботи по укладенню труби. Посильну допомогу у копанні траншей надало ПСП Агрофірма «Світанок» ( керівник Засуха Тетяна Володимирівна).

15.03.2025 року майже 80 абонентів підключилися до водопроводу. Головними ініціаторами продовження підключення водопроводу стали Андрушівська міська рада та старостат.

Староста Нехворощанського старостинського округу           Анатолій ЗАКАБУЛА

Збір інвестиційних пропозицій

18.03.2025

З метою створення сприятливих умов залучення в громаду інвестицій та стимулювання економічного розвитку ми збираємо та актуалізуємо інформацію стосовно потенційних інвестиційних об’єктів в громаді станом на 2025 рік.

Якщо Ви маєте у власності виробничі приміщення, об’єкти нерухомості, вільні земельні ділянки, які могли б бути цікавими потенційному інвестору і готові їх продати або здати в оренду – повідомляйте відділ економічного розвитку та інвестицій Андрушівської міської ради andr_econom@ukr.net тел.+38(067)15-60-190.

Начальник відділу економічного розвитку та інвестицій                                             Михайло ЛЯШУК

Методичні рекомендації, щодо проведення заходів при підозрі отруєння бджіл пестицидами

17.03.2025

З метою впорядкування та узгодження дій при підозрі отруєння бджіл, під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами, Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області рекомендує проводити наступні заходи:

  1. При зверненні власника пасіки з обґрунтованою заявою, щодо підозри на отруєння бджіл пестицидами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області звертається до органів місцевого самоврядування(сільські, селищні, міські ради, об’єднані територіальні громади, та ін..) з пропозицією щодо створення комісії по засвідченню факту загибелі бджіл, обстеження території та проведення відбору зразків. Склад комісії формується з представників: сільської ради (об’єднаної територіальної громади), ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, департаменту агропромислового розвитку, депутатів (сільських, селищних, міських рад), власника пасіки, користувача (-ів) сільськогосподарських угідь, що знаходяться на відстані до 10 км від пасіки.
  2. В максимально короткі строки (до 2-х днів), комісія обстежує пасіку з метою засвідчення факту загибелі бджіл та проводить комісійний відбір зразків:
  3. бджіл, які загинули та шматочок стільника (15см х 15 см) з свіжо принесеним нектаром, квітковим пилком та медом. У кожний відібраний зразок вкладають листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії та направляють на проведення дослідження.
  4. рослин з поля обробленого пестицидами. Зразки рослин відбирають по діагоналі поля в 7-10 точках з однаковою відстанню між ними, вкладаючи листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії.
  5. За результатами проведеної роботи, члени комісії складають акт та оформляють супровідні документи на відібрані зразки (підмор, продукти бджільництва, рослини і ін.).
  6. Зразки відібраних проб підмору бджіл та продуктів бджільництва разом із супровідними документами для дослідження направляють в Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК НУБІП та/або акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби за місцем розташування.
  7. Зразки відібраних рослин разом із супровідними документами, власник пасіки направляє у токсикологічну лабораторію (Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК НУБІП та ін.).
  8. У випадку підтвердження загибелі бджіл від отруєння пестицидами, власник пасіки із відповідними підтверджуючими документами може звернутися до суду у встановленому законодавством порядку. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Що повинен знати фермер, застосовуючи засоби захисту рослин?

  • за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це власників пасіки, яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблювальних площ;
  • повідомляти дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, і вказівку щодо часу ізоляції бджіл;
  • обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години;
  • обробки проводити в фазу бутонізації до цвітіння медоносних культур;
  • при авіаційному методі застосування пестицидів і агрохімікатів сповістити про необхідність вивозу пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місця проведення авіаційних обробок на період до 5 діб. Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік;
  • допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск;
  • застосовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в «Перелік препаратів, дозволених до використання в Україні» та Доповнення до нього;
  • додержуватися регламентів зберігання, транспортування та застосування пестицидів;
  • всі проведені хімічні обробки фіксувати в журналі обліку застосування.

Що повинен знати пасічник?

Пасіки розміщують у благополучній щодо заразних хвороб бджіл місцевості, у сухих, освітлених сонцем, захищених від вітрів місцях, на відстані не ближче 500 м. від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км від тваринницьких і птахівницьких будівель. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.

При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвірї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл. Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз на рік заснування пасіки.

Власник пасіки зобов’язаний поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на території якої прибули на кочівлю.

Реєстрація пасік в районному (міському) управлінні Держпродспоживслужби проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей. Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями Держпродспоживслужби. Відповідне управління повинне видати в 30денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації. При зміні назви чи адреси пасіки її власник повинен проінформувати про це районне (міське) управління Держпродспоживслужби протягом 10 днів.

Для перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур по території адміністративного району або за межі області, власнику пасіки необхідно отримати в районному (міському) управлінні Держпродспоживслужби, ветеринарне свідоцтво за формою № 1. До перевезення на медозбір бджолосімей підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасн6им лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а у вулики – дезінфекції і дезакаризації. Ці роботи мають бути завершені за 5 днів до відправлення.

Після прибуття в район медозбору для запилення, бджоляр зобов’язаний пред’явити в управління Держпродспоживслужби району чи міста ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка або в суміжних господарствах, власник пасіки зобов’язаний ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. А у випадку авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів вивезти пасіку до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок на період до 5 діб.