Тестовий режим!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Останні новини

ЦЕ НІКОЛИ БІЛЬШЕ НЕ ПОВТОРИТЬСЯ?!

29.09.2022

Є речі, є трагедії, перед безмірністю яких будь-яке слово безсиле і про яких більше скаже мовчання, велике мовчання тисяч людей.
Академік Іван Дзюба 1966 рік.

ГОЛОКОСТ… Знищення людей по національній належності.
Війна 1941 – 1945… «Україна без евреїв»…
Наймасштабніші розстріли відбулися у трьох містах райхскомісаріату «Україна»: Києві (у сумнозвісному урочищі Бабин Яр протягом 29–30 вересня розстріляли понад 33 тис євреїв), Кам’янці-Подільському (наприкінці серпня протягом 2–3 днів було розстріляно близько 24 тис євреїв; значна частина загиблих – це депортовані та втікачі з окупованого Угорщиною Закарпаття) та Рівному (17,5 тисяч розстріляних на початку листопада 1941 р.) Урочище на північному заході Києва у роки Другої світової війни стало братською могилою для сотень тисяч людей. Бабин Яр знає весь світ як один із найтрагічніших символів Голокосту. Ця страшна трагедія забрала життя
десятків тисяч невинних людей: євреїв, українців, ромів.У Бабиному Ярі була страчена видатна українська поетеса Олена Теліга. Нацисти розстріляли її разом із чоловіком — українським кобзарем з Кубані Михайлом Телігою.
Починаючи з липня 1943 року, солдати СС отримали наказ знищити всі докази вбивства в розстрільних ямах. До того часу число вбитих у Бабиному Яру вже перевищило 150 тисяч. Наказ, відданий одному з підрозділів, №11005 був чітким — знищити всі сліди. Спочатку трупи було зібрано до купи для спалення, потім кістки було знищено, а попіл просіяно, щоб знайти срібло та
золото. Робота із приховування слідів була настільки ефективна, що жорстоке масове вбивство було майже стерто зі сторінок історії.
Ми, громадяни України, повинні дізнаватися і знати правду про те, що відбувалося, чому трапилася така катастрофа. На жаль, трагедії повторюються. Відчуття «победобесия», безкарності призводить до нових війн і жертв. Росіяни вже написали свою історію звірств, і її нікому не переписати. Буча… Гостомель… Ізюм… Харків… Миколаїв…Краматорськ…
«Після кожної війни завжди говорять: це ніколи більше не повториться, війна – такий жах, за всяку ціну потрібно уникнути її повторення. І ось люди знову воюють один з одним, і ніколи не буває інакше. Поки люди живуть і дихають, вони повинні постійно сваритися, і як тільки настає мир, вони знову шукають сварок»

( Із щоденника Анни Франк, яка народилася12 червня 1929 року у Франкфурт-на-Майні, а померла у 1945 році в таборі Берген-Бельзен в Німеччині.)

Нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств

28.09.2022

28.09.2022р. в залі засідань міської ради відбулась нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.
Міський голова Галина БІЛЕЦЬКА у вступному слові подякувала аграріям за згуртованість, за те що знайшли сили і можливості засіяти поля та виростити врожай, в непростих погодних умовах продовжувати жнива.
Стан сплати єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників та орендної плати за землю в умовах воєнного стану аналізував начальник відділу доходів управління фінансів міської ради Олег ЗУБРИЦЬКИЙ. Він наголосив на необхідності у своєчасній та в повній мірі сплаті податків і зборів, адже станом на 01.09.2022 року недоїмка по платежах до місцевого бюджету становить понад 4,4 млн.грн.
Начальник Андрушівської ДПІ ГУ ДПС в Житомирській області Сергій КЛІМЧУК наголосив, що наша громада не входить в зону бойових дій згідно Постанови КМУ, а тому нарахування податків та штрафних санкцій поновлюється.
Про стан виконання Угод соціального партнерства аграріїв з міською радою доповів начальник відділу економічного розвитку та інвестицій міської ради Михайло ЛЯШУК . Він висловив подяку за співпрацю в такий важкий час, як для громади так і для аграріїв, адже 70% загальної частки Угод виконано. Найкраще спрацювали СФГ «Ткаченки» та «Демитра», ТОВ «УКР-АГРО РТ», ПП «Імпак», ПОСП «Надія», ТОВ «Яромир», АТ «Андрушівське», ДП «Оранта» НВМП «Антарія», СФГ «Явір», СНК
«Селена+», СФГ «Шевченківське», СФГ «МАВ». На жаль, не в повній мірі виконали договірні зобов’язання ТОВ «Хортиця нова», ТОВ «Агро Андрушівка», Державна сортодослідна станція, ПСП «Сокільча», СФГ «Січ», ФГ «Адамовича» та інші фермерські господарства.
Також Михайло ЛЯШУК ознайомив присутніх з можливістю отримання усіх видів підтримки для аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді міжнародних грантів або технічної допомоги через автоматизовану електронну систему Державний аграрний реєстр.
Начальник відділу земельних відносин та екології міської ради Наталія БАЙБУЛА зупинилась на питанні використання землі під господарськими будівлями та дворами, а також про використання землі під проектними польовими дорогами. Акцентувала увагу: якщо землі під господарськими
дворами оформлено ПП «Імпак», ТОВ «УКР-АГРО РТ», ТОВ «Агро Андрушівка», ДП «Оранта» НВМП «Антарія» або в стадії оформлення більшістю господарств, то на польові дороги пропозиції надійшли тільки від ТОВ «УКР-АГРО РТ» та ТОВ «Хортиця нова».
По завершенні наради міський голова подякувала всім аграріям за співпрацю та намітила шляхи спільного вирішення питань соціального та економічного розвитку громади.

СКАЗ:  ВИЛІКУВАТИ  НЕМОЖЛИВО,  АЛЕ  ПОПЕРЕДИТИ  МОЖНА

28.09.2022

Що таке сказ?

Сказ —  гостре інфекційне захворювання тварин і людини, що характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі вчасного ненадання спеціальної медичної допомоги сказ може призвести до смерті потерпілої людини.

Інфекція передається людям і тваринам  — через слину, укуси або подряпини. Серед свійських тварин  людей найчастіше інфікують коти й собаки, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини — зокрема, собаки.

Інкубаційний період сказу зазвичай триває 2–3 місяці. Але може розтягнутися  від одного  тижня до  одного  року —  залежно від місця проникнення вірусу сказу,  вірусного навантаження,  віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Цифри і факти

Небезпека сказу і смертельні наслідки цієї хвороби є загальносвітовою проблемою.  За даними експертів, щороку у світі   від сказу помирають 55000 чоловік.   В середньому — одна людина кожні 10 хвилин. В Україні в 2021 році   випадків сказу не реєстрували. У 2020 і у 2019 роках зареєстрували по одному випадку. Найвищий показник захворюваності на сказ зафіксовано у 2007 році — 7 випадків.  За даними ВООЗ, у 99% випадків захворювання та смерті людини від сказу джерелом збудника  є собаки та кішки. В Україні  в 50 %  випадків хвороба передавалася через котів. Близько 40% жертв сказу — діти віком до 15 років.

На Житомирщині наприкінці серпня трапився перший цього року в нашій державі смертельний випадок від сказу. Жертвою страшної хвороби стала 25-річна жінка – переселенка з запорізької області, яка з травня  мешкала на території Семенівської громади в Бердичівському районі.  В один з червневих днів жінка  відпочивала на ставку – саме тоді її вкусила за передпліччя бродяча собака. До лікарів потерпіла звернулася лише через два з половиною місяці – коли у неї виникли прояви хвороби: температура тіла 39 градусів, головний біль та  задишка. Дві доби медики з Бердичева у реанімації боролися за життя хворої – проте врятувати її не вдалося.  

Початкові симптоми сказу  

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває від 7 днів до 3 місяців, але може збільшуватися до 1-го  чи 3-х років, Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі  поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Що робити у разі укусу собаки?

– Негайно промити місце укусу милом. Мити треба досить інтенсивно протягом 10-15 хвилин. Глибокі рани рекомендується промивати струменем мильної води,  мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду), що нейтралізують вірус.

– Не потрібно припікати рани чи накладати шви.

– Після цього потрібно відразу ж звернутися до найближчого травмпункту — адже успіх вакцинопрофілактики сказу залежить від того, наскільки швидко людина  звернулися за допомогою до лікаря. Бажано повідомити лікаря у травмпункті наступну інформацію — опис тварини, її зовнішній вигляд та поведінка, наявність нашийника, обставини укусу.

Профілактика сказу

Для профілактики сказу необхідно:

– регулярно вакцинувати тварин;

– уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами;

– дотримуватися правил утримання тварин.

   Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людина отримає необхідну медичну допомогу. Курс антирабічних щеплень призначають у разі ймовірного або наявного інфікування людини.  Таких щеплень має бути 5: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. Самовільно припиняти лікування чи порушувати режим — неприпустимо!

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Для планової профілактики сказу вакцинуватися можуть люди, які професійно пов’язані з ризиком інфікування сказом: спеціалісти ветеринарної медицини, працівники ветеринарних лабораторій, клінік, мисливці, лісники.

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

Засідання  постійних комісій

27.09.2022

 Комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, на якій розглянуто 18 питань.

1. Про хід і результати виконання Програми соціального і економічного розвитку Андрушівської міської ради на 2022 рік за І півріччя 2022 року.

2. Про хід та результати виконання Програми розвитку та підтримки галузі охорони здоров’я Андрушівської міської територіальної громади за 8 місяців 2022 року.

3. Про хід виконання міської комплексної Програми підтримки сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, запобігання домашньому насильству та попередження торгівлі людьми за І півріччя 2022 року.

4. Про затвердження Статуту комунального підприємства «Андрушівська центральна міська аптека №48» Андрушівської міської ради у новій редакції.

5. Про відмову у наданні на 2023 рік пільги зі сплати земельного податку підрозділу ДПРЧ-5.

6. Про надання згоди на прийняття об’єкта незавершеного будівництва «Будівництво напірного колектора господарсько-побутової каналізації м.Андрушівка».

7. Про затвердження звіту про виконання фінансового плану КНП «Андрушівська міська лікарня» Андрушівської міської ради за І півріччя 2022 року.

8. Про внесення змін до фінансового плану КНП «Андрушівська міська лікарня» Андрушівської міської ради на 2022 рік.8.

9. Про затвердження фінансового плану КНП «Андрушівська міська лікарня» Андрушівської міської ради на 2023 рік.

10. Про затвердження звіту про виконання фінансового плану КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради за І півріччя 2022 року.

11. Про затвердження фінансового плану КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради на 2023 рік.

12. Про затвердження звіту про виконання фінансового плану КП АМР «КОМСЕРВІС» Андрушівської міської ради  за 2021 рік та 7 місяців 2022 року.

13. Про затвердження фінансового плану КП АМР «КОМСЕРВІС» Андрушівської міської ради на 2023 рік.

14. Про затвердження фінансового звіту КП «Дитячий оздоровчий заклад «Чайка» Андрушівської міської ради за перше півріччя 2022 року.

15. Про затвердження фінансового плану  КП «Дитячий оздоровчий заклад «Чайка»  Андрушівської міської ради на 2023 рік.

16. Про затвердження фінансового звіту  КП «Андрушівська центральна міська аптека №48» Андрушівської міської ради за перше півріччя 2022 року.

17. Про затвердження фінансового плану КП «Андрушівська центральна міська аптека №48» Андрушівської міської ради на 2023 рік.

18. Звіт голови постійної комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Комісія з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, архітектури, благоустрою та земельних відносин, на якій розглянуто 21 питання.

1. Про затвердження Статуту комунального підприємства «Андрушівська центральна міська аптека №48» Андрушівської міської ради у новій редакції.

2. Про видачу свідоцтва про право власності на майновий пай колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) приватному орендному сільськогосподарському підприємству «Надія» с.Зарубинці.

3. Про видачу свідоцтва про право власності на майновий пай колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) Проценко Павліні Василівні, Боримській Світлані Миколаївні, Древецькому Миколі Васильовичу.

4. Про делегування повноважень виконавчому комітету міської ради щодо реєстрації та видачі свідоцтво на право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат).

5. Про внесення змін до Переліку Першого та Другого типів об’єктів комунального майна Андрушівської міської ради, затвердженого рішенням сьомої сесії Андрушівської міської ради восьмого скликання від 23.04.2021 №11(зі змінами).

6. Про затвердження акту прийому – передачі майна Малоп’ятигірської гімназії.

7. Про надання згоди на прийняття об’єкта незавершеного будівництва «Будівництво напірного колектора господарсько-побутової каналізації  м.Андрушівка».

8. Про надання дозволу на передачу об’єкта комунальної власності.

9. Про безоплатну передачу транспортних засобів.

10. Про надання дозволу на списання об’єкта нерухомого майна.

11. Про надання дозволу на списання нерухомого майна з балансу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради.

12. Про надання дозволу на списання об’єкта нерухомого майна(ФАП с.Мала П’ятигірка) з балансу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради

13. Про надання дозволу на списання об’єкта нерухомого майна (ФП с.Жерделі) КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрушівської міської ради.

14. Про безоплатну передачу майна Андрушівської міської ради на баланс комунального підприємства Андрушівської міської ради «КОМСЕРВІС».

15. Про внесення змін у рішення другої сесії Андрушівської міської ради восьмого скликання від 23.12.2020 №67 «Про реорганізацію закладів культури та бібліотечних закладів».

16. Про перейменування вулиць Андрушівської міської територіальної громади.

17. Про внесення змін в юридичні адреси загальноосвітніх закладів та закладів дошкільної освіти.

18. Про ліквідацію Андрушівської гімназії Андрушівської міської ради.

19. Про пониження ступеня навчання Павелківського ліцею Андрушівської міської ради Бердичівського району Житомирської області.

20. Звіт голови постійної комісії міської ради з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, архітектури, благоустрою  та земельних відносин.

21. Земельні питання.

Служба 101 інформує

27.09.2022

За вісім місяців 2022 року в Житомирській області виникло 2093 пожежі, що на 17,05% більше ніж за аналогічний період минулого року (1788).
В наслідок пожеж загинуло 38 осіб, з них 1 дитина. Отримали травми 35 осіб. На пожежах врятовано 26 осіб (з них 5 дітей та підлітків), а також, матеріальних цінностей на суму майже 214 млн. 779 тис. грн.
На території Бердичівського району внаслідок пожеж загинуло 9 осіб (Бердичівська територіальна громада – 4, Андрушівська ТГ – 1, Червоненська ТГ – 1, Ружинська ТГ – 2, Швайківська ТГ – 1).
Економічні втрати від пожеж, що сталися в області становлять 1 млрд.230 млн.810 тис. грн., в т.ч. 397 млн. 941 тис. грн. прямих збитків від пожеж.
За 9 місяців 2022р. на території Андрушівської міської ради сталося 46 пожеж, у вогні загинула 1 людина (с.Зарубинці). Прямий збиток завданий вогнем становить 823300 грн., побічний 3551742 грн. Внаслідок пожеж 3 будівлі знищені, 17 пошкоджені. Зафіксовано 23 пожежі на відкритій місцевості – це загоряння сухої трави, очеретів, стихійних смітників, полігону твердих побутових відходів. Внаслідок загоряння вогнем пошкоджений 1 легковий автомобіль. На об’єктах сталося 4 пожежі, з них 3 на пустуючих (які не експлуатуються). Також зафіксовано ряд загорянь електрощитових в домогосподарствах.
За вказаний період, пожежі мали місце в наступних населених пунктах:
м.Андрушівка – 16 пожеж, с.Нехворощ – 8 пожеж, с.Лісівка -5 пожеж, с.Миньківці- 3 пожежі, с.Городківка -3 пожежі, с.Гальчин – 3 пожежі, с.Яроповичі, с.Павелки – по 2 пожежі, с.Зарубинці, с.М.П’ятигірка, с.Городище, с.Волосів – по 1 пожежі.
Як свідчить статистика, 37 % пожеж (від загальної кількості), виникли в будівлях та спорудах житлового сектору, 50% пожеж, виникало на відкритій території ( горіння сухої трави, очеретів, смітників).
Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, в тому числі внаслідок спалювання сміття та сухої трави – 29 пожеж, несправності в електропостачанні та коротке замкнення електромережі – 7 випадків, порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення та недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей, димоходів – 7 пожеж, дитячі пустощі з вогнем – 1 пожежа, підпал власного майна внаслідок психічного розладу – 1 випадок, загоряння внаслідок вибуху реактивного снаряду чи ракети – 1 випадок .
Станом на 30.09.2022 року на території Андрушівської міської ради у вогні одна людина загинула.
02.01.2022 року під час гасіння житлового будинку в с.Зарубинці, було виявлено рештки тіла господаря 1982 року народження. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення.
Ці невтішні дані говорять про ставлення людей до пожежної безпеки. Інформуючи про ці факти пожеж, рятувальники закликають населення частіше звертати увагу на забезпечення пожежної безпеки власних домоволодінь та приватного автотранспорту.

Основні причини пожеж восени та взимку – перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. 
Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.  Це слід знати кожному:  вчасно проводити ревізію електромережі, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади; категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів; йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування.
Ще трошки і розпочнеться опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у багатьох будинках є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.
Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
Відзначимо, що причиною пожежі може бути порушення правил влаштування печі.
Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев’яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність металевого листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога. Інша проблема – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і недоліки необхідно своєчасно усувати.
Щоб не допустити загибелі людей на пожежах, варто пам’ятати, що трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих в закритих квартирах, в будинках, що опалюються печами або залишені без нагляду увімкнені в електромережу електропобутові прилади.
Пам’ятайте, що тільки дотримання правил пожежної та особистої безпеки збереже ваше життя та майно від вогню. Будьте якомога обачнішими, цінуйте своє життя!
Начальник відділу цивільного захисту
Бердичівського PУ ГУ ДСНС України
у Житомирській області області полковник служби цивільного захисту  Микола КОБИЛИНСЬКИЙ

До відома жителів громади

27.09.2022

Відповідно до п.14.Положення про порядок призначення житлових субсидій
затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 (зі
змінами) житлова субсидія громадянам на оплату житлово-комунальних послуг не
призначається у разі коли структурним підрозділом з питань соціального захисту
населення отримано інформацію від організації надавачів житлово-комунальних послуг
про наявність простроченої понад три місяці(на дату надання такої інформації)
заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує
40(680, 00грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за
призначенням житлової субсидії.
Відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг,
придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 373, якими передбачено, що
управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та до 1 травня
структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму
простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати
послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які
отримують пільгу у готівковій формі.
У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

25.09.2022

Життя починається з дитинства, пори, коли ми щасливі, але цього не розуміємо.
Безтурботність, любов близьких, світ яскравий і дивовижний, впевненість, що добро завжди перемагає…

«Роки дитинства – це, насамперед, виховання серця…» І до цього, ще незахищеного сердечка, «достукуються та доторкаються» його перші вихователі. Турботливі і ніжні, розумні і відповідальні.
Від професіоналізму, терпіння наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наші діти.

Шановні вихователі та працівники дошкільних навчальних закладів Андрушівської громади! Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!

Ви ті люди, які ніколи не втрачають ніжності та любові до маленької людини, яка щойно робить перші кроки в самостійне та ще не зовсім доросле життя.

Ви допомагаєте батькам: піклуєтесь про їхніх діток, розвиваєте та читаєте добрі казочки, розуміючи, шо життя не зовсім казка, але те, що зло та ворог будуть покарані, дітки добре розуміють завдяки Вашій мудрості та любові.

Бути вихователем – високе покликання. Щира подяка всім працівникам дошкільної освіти за щоденну самовідданість, турботу про маленьких громадян нашої країни. Бажаю здоров’я і побільше приємних моментів в Вашій такій необхідній праці, всім нам – ПЕРЕМОГИ над ворогом!

З повагою міський голова Галина Білецька

З Днем народження, Житомирщино!

22.09.2022

Житомирська область – комора українських титанових руд, граніту, мармуру, бурштину та напівдорогоцінних мінералів; її ліси багаті лісовими ягодами; лани  нашої  області — одні з основних постачальників жита для всієї України.

22 вересня 2022 року Житомирщина святкує 85-річчя створення області.

Згідно з Постановою ЦВК СРСР від 22 вересня 1937 р. була утворена Житомирська область шляхом поділу Київської області, а також приєднання до неї м.Бердичів, Дзержинського, Любарського, Чуднівського та Янушпольського районів Вінницької області. В даний час за своїми розмірами область входить до числа найбільших в Україні – займає п’яте місце.

Олег Ольжич, Валерій Шевчук, Всеволод Нестайко, Володимир Короленко, Леся Українка, Ніна Матвієнко, Валерій Харчишин – народилися на Житомирщині.

Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всього континенту. Подібних підприємств лише 50 у світі.

На Житомирщині виробляються комплектуючі для BMW, Audi.

Житомирщина експортує продукцію в понад 100 кран світу.

Житомирщина об’єднує понад 100 національностей.

У Бердичівському костьолі св. Варвари не тільки вінчався французький письменник Оноре де Бальзак, а ще й грав на органі видатний Шопен.

Полісся. Це земля, де ми народились, уперше побачили і пізнали світ, уперше забриніли звуки рідної мови, завдяки якій ми усвідомили самих себе, почули колискову пісню, відчули любов і ласку, тут ми навчилися відповідати посмішкою на посмішку, співчуттям на чужий біль, зброєю на агресію! Шановні жителі Житомирщини, прийміть найщиріші вітання з Днем створення Житомирської області! Бажаємо всім  здоров`я та ПЕРЕМОГИ над ворогом!

СЛАВА УКРАЇНІ!       СЛАВА ЗСУ!

Андрушівська міська рада

ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

22.09.2022

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно- партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території.

Ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни, наприклад, в звіті СД за 19 березня 1943 йдеться: «У генеральному окрузі Волинь-Поділля націоналістична українська … банда розвиває власну активність …”; в липні 1943 року занепокоєність ситуацією з УПА висловив керівник генерального округу Волинь-Поділля Шене в записці на ім’я А. Розенберга: «на Волині немає жодної області не зараженої націоналістичними бандами. Особливо в західних областях …”; шеф СД в Галичині телеграфував 22 квітня 1944 керівнику СС Г. Мюллер: “УПА виступає в регіоні як переконлива дестабилизирующая сила”.

Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони.

Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації.

Партизанський рух, основу якого становить патріотично налаштоване громадянство, завжди буде важливим оперативно-стратегічним фактором, гострою зброєю у боротьбі з будь-яким агресором.

Місія Червоного Хреста у Городківці

21.09.2022

Українське затишне село, навіть під час війни, живе своїм розміреним життям. Його жителі чекають на гарні новини з фронту, багато хто з односельчан захищає незалежність Держави.

Село стало прихистком для внутрішньо переміщених осіб. Хтось приїхав до родичів, а когось прихистили незнайомі люди.

Сьогодні до жителів с.Городківка завітали представники Червоного Хреста України та Італії, які переймаються біллю та стражданнями людей в різних куточках світу.

В рамках проєкту представники привезли безкоштовні ліки, а мешканці  села прийшли  на прийом до лікаря зробити обстеження.

З представниками Червоного Хреста України та Італії поспілкувалися секретар міської ради Ольга Прокопенко, директор КНП «ЦМСД» Альона Балюк  та староста села Віталій Сокол. Вони розповіли про нагальні потреби в сфері медицини, які має громада і подякували за допомогу.

Зі слів представників Червого Хреста, вони й надалі планують проводити роботу по наданню медичних послуг жителям громади.

Приємно, що у такий важкий для нас час, у світі є  небайдужі люди та волонтери, які допомагають тим, кому це вкрай необхідно.

Дакуємо Червоному Хресту України та Італії, волонтерам і небайдужим людям!

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

21.09.2022

Сьогодні 21 вересня весь світ святкує Міжнародний день миру

«Підтверджуючи відданість України ідеалам миру та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, постановляю: Установити в Україні День миру, який відзначати щорічно 21 вересня – у Міжнародний день миру» УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №100 від 5 лютого 2002 року

Мир… Війна…  «Війна і мир»… 

Напевно можна до безкінечності писати, промовляти ці слова по черзі, тому що людство так звикло, це його алгоритм життя. Народжуємо. Вбиваємо, рушимо, будуємо.

В ХХ1 столітті невігласи вбивають українців, нищать пам’ятки історії та культури нашого НАРОДУ! Вони це робили і роблять з іншими народами.  Думають, що все безкарно?!

 «Поборюючи Московщину, треба обов’язково враховувати силу України. Колись незалежна, вона не забула ще, чим вона була. Попри деспотію Московщини, яка душить все українське, ця козацька нація є і далі вільнолюбна. Це був би смертельний удар по Московщині, якщо б Україна знову стала незалежною. Тоді вона відіграла б головну роль у визволені всіх народів, що тепер стогнуть в московському ярмі», – з листа французького посольства до міністра закордонних справ, 1795 рік.

В російській мові слово «мир» має декілька значень. В українській мові – одне, зрозуміле всім. МИР – це не сила зброї, а сила слова та любові до ближнього.

В українців одна мрія на всіх: повернути відчуття миру. Запах ароматної кави зі свіжою випічкою, прогулянку з дитиною,  запах вранішнього  парного молока, спів півня… Свободу та незалежність …

За це боремось. Гинуть найкращі і найдорожчі…

Нам потрібен  не просто мир, нам потрібна ПЕРЕМОГА !

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

МОНІТОРИНГ ВОДИ: ЯК І НАВІЩО ЦЕ РОБИТЬСЯ

19.09.2022

Цінність води для людини виходить далеко за рамки підтримки її життєво важливих функцій — адже вода забезпечує її здоров’я, духовне благополуччя й емоційну збалансованість. На жаль, не всім мешканцям планети пощастило мати доступ до чистої води. За даними ООН, майже 700 мільйонів людей на Землі досі не мають вільного доступу до водних ресурсів.

Щоб українці мали доступ до водойм доброго екологічного стану, Україна запроваджує нові підходи та створює сучасну систему моніторингу вод. Цим ми дбаємо про здоров’я та життя українців та довкілля і виконуємо вимоги Водної Рамкової Директиви ЄС.

Традиційно в різних куточках Землі беруть проби води для оцінки її безпеки для людини і навколишнього середовища. Моніторинг води – одне з основних завдань фахівців ДУ «Житомирський обласний центр контролю та якості хвороб МОЗ України». Ця робота здійснюється за декількома напрямками. Основні з них: перевірка якості води на пляжах та моніторинг
якості й безпечності питної води.

Щодо моніторингу води у відкритих водоймах – ця робота триває у літню пору (під час сезону купання) – і нині вже завершена. Впродовж літа кожного тижня фахівці Центру робили забір проб води на п’яти офіційних пляжах області (у Житомирі, Бердичеві, Коростені та Новограді Волинському). А раз на місяць такі проби бралися у місцях масового відпочинку людей – таких
місць визначено по області близько 40.

Для того, щоби взяти аналіз води у місцях купання – слід дотримуватися спеціально визначених санітарних правил. Існує спеціальна методика. Для забору води необхідно відпливти на човні подалі від берега водойми. Опісля на глибину опускається спеціальний прилад — батометр. Він являє собою подобу капсули з ємністю. На глибині ємність відкривається, і до неї потрапляє вода. Отримані проби вміщуються у термоконтейнер – і впродовж двох годин мають бути доставлені у лабораторію. Для бактеріологічного аналізу достатньо набрати близько літра води. А аналіз на наявність вірусів потребує більшої ємності – до 10 літрів.

Отриману під час забору з місць купання воду досліджують в лабораторії за трьома основними показниками: біологічний та хімічний вміст кисню, а також індекс лактопозитивних кишкових паличок (ЛКП). Перевищення кожного з визначених санітарних нормативів означає те, що вода у тій чи іншій водоймі – не найкраща для купання. ДУ «Житомирський обласний центр контролю та якості хвороб МОЗ України» у літній період щотижня інформував мешканців області про якість води на пляжах та у місцях масового відпочинку.

Інший напрям моніторингу води не має сезонності –і триває круглий рік. Мова йде про лабораторний аналіз питної води: з водогону, каптажів, криниць та інших джерел питного водопостачання. Вода з централізованої мережі досліджується щоденно. Перевірка води з колонок, каптажів та криниць здійснюється за заздалегідь складеним графіком. Колодязна вода потребує найбільшої уваги і моніторингу. Одна з небезпек, яка може таїтися у ній – солі азотної кислоти, або нітрати. Ці сполуки потрапляють у підземні водяні горизонти внаслідок внесення мінеральних (а особливо – органічних) добрив в ґрунт. У великій концентрації кринична вода з нітратами може завдати неабиякої шкоди організму. А загалом неякісна питна вода може мстити в собі цілий «букет» речовин, надлишок або нестача яких які можуть викликати різні захворювання.

Відділ комунікації, організаційної та профілактично-інформаційної
роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та
профілактики хвороб МОЗ України».

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ

18.09.2022

Ти і я – ми часточка природи. Всемогутньої, величної, різноманітної…

«…коли ти в лісі, ти стаєш частиною лісу. Весь, без залишку. Потрапив під дощ – ти частина дощу. Приходить ранок – частина ранку.» 11,8% від загальної площі Андрушівщини – це лісові насадження. У кожного свій ліс: для одного – здатність спілкування з природою чи відпочинок, а інший знаходить у лісі спокій і умиротворення серед зелені вікових дерев… А для лісника – це його життя…

Шановні господарі лісу!

Вітаємо з Вас з професійним святом – Днем працівників лісу!

Кожен з Вас знає саму потаємну стежку в своєму лісі, піклується про лісових жителів. Саджає ліс, день за днем, рік за роком, знаючи, що ліс підніметься через дуже багато років. Але є мета – майбутнє… Ви думаєте про тих, хто прийде за Вами. Так стаєте одним цілим зі світом, з минулим, з майбутнім…

Щиро бажаємо успіхів в роботі, красивих насаджень і всім нам ПЕРЕМОГИ над ворогом!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО ТИХ, ХТО ДОПОМАГАЄ І РЯТУЄ

17.09.2022

Техногенні та природні катастрофи, надзвичайні події, аварії – це сфера діяльності працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, цивільного захисту. Для Вас це щоденна робота, для простих людей – подвиг!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем рятувальника!

Відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій – людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії, утверджуючи добро і милосердя.

Дякумоє рятівникам за їх вірність присязі та патріотизм.. Ви одні з перших, хто допомагав і допомагає забезпечувати нормальне життя у зоні бойових дій, ліквідовуєте наслідки обстрілів, рятуєте життя мирних мешканців і наших бійців. На превеликий жаль, серед рятувальників є втрати. Та попри все вони не полишають свого бойового поста і залишаються вірними присязі.

Дякуємо за вашу мужність, професіоналізм і самовідданість. Дякуємо за врятовані життя. Хай оберігає Вас Господь!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Андрушівська міська рада

«ТАК ЯК В АПТЕЦІ…»

17.09.2022

У руках невігласа ліки – отрута, і за своєю дією
може бути порівняна з ножем, вогнем або світлом.
У руках же людей знаючих вони уподібнюються напою безсмертя.
«Аюрведа» (наука життя)


Лікар, ліки, лікує… Лікар без ліків, як воїн без зброї.

Відірвати одне від другого неможливо, адже це одне ціле. Важливе місце в лікувальному процесі посідає фармацевт, він може надати висококваліфіковану допомогу і лікарю, і пацієнту.
Шановні фармацевти, щиро вітаємо Вас із професійним святом!

Це свято високоосвічених, енциклопедично грамотних і по-людськи небайдужих людей.
«До ліків повинні торкатися тільки досвідчені люди». Саме фармацевтичний
працівник залишається один на один з пацієнтом в аптеці і гідно та грамотно вирішує питання кожного відвідувача. І тут провізор без сторонньої допомоги несе повну відповідальність за пацієнта і його подальші дії для збереження свого здоров’я. Ваш професіоналізм, вміння знаходити оптимальні рішення, повертають людям здоров’я, додають впевненості у власних силах та віри в життя.

Бажаємо нових здобутків, професійного вдосконалення і всім нам ПЕРЕМОГИ над ворогом!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ


Андрушівська міська рада