Тестовий режим!
Увага! Веб-сайт працює в тестовому режимі. Деякі файли можуть бути тимчасово недоступні. Дана сторінка є неточною копією текстового документу рішення з можливими змінами форматування. Для перегляду точної копії, звертайтесь до оригіналу файлу, доступного для завантаження.

Останні новини

Засідання виконавчого комітету

09.12.2022

         09 грудня 2022 року, відбулося  засідання виконавчого комітету Андрушівської міської ради. В засіданні взяли участь 29  членів виконкому. Було розглянуто  20 питань порядку  денного :

1. Про стан вчинення нотаріальних дій у старостинських округах. 

2. Про план роботи виконавчого комітету на I квартал 2023 року.

3. Про надання дозволу на присвоєння новонародженій дитині прізвища матері.

4. Про подання щодо доцільності призначення опікуном над недієздатною особою.

5. Про заборону використання та реалізації феєрверків, салютів і піротехнічних виробів на території Андрушівської міської територіальної громади.

6. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 16.04.2021 р. №97 Про постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами на території Андрушівської міської територіальної громади  .

7. Про присвоєння адреси об’єкта нерухомого майна.

8. Про фонд житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та надання у користування житлового  приміщення.

9. Про взяття на обліку внутрішньо переміщених осіб, які потребують надання житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання.

10. Про припинення надання житлового приміщення з фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

11. Про фонд житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та надання у користування житлового  приміщення ВПО.

12. Про взяття на соціальний квартирний облік та надання житлової площі в соціальному гуртожитку з видачею ордера.

13. Про зняття з соціального квартирного обліку.

14. Про відмову у взятті на соціальний квартирний облік.

15. Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

16. Про схвалення проєкту Комплексної цільової Програми підтримки та розвитку галузі культури Андрушівської міської територіальної громади на 2023 – 2026 роки.

17. Про схвалення проєкту Програми розвитку освіти Андрушівської міської  ради на 2023-2026 роки.

18. Про затвердження складу комісії з виконання рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради № 304 від 14.12.2021 «Про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд та створення комісії для складання акту зовнішнього огляду (акту демонтажу) тимчасових споруд»

19. Про схвалення Програми відшкодування різниці в тарифах на оплату витрат, пов’язаних з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення комунальному підприємству Андрушівської міської ради «КОМСЕРВІС» 2023 рік.

20. Про надання одноразової допомоги.

За результатами розгляду питань порядку денного прийняті відповідні рішення виконавчого комітету міської ради, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті Андрушівської міської ради.

СТРАХОВИЙ ТА ТРУДОВИЙ СТАЖ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

09.12.2022

В інформаційному просторі ми часто чуємо такі терміни, як «страховий стаж» і «трудовий стаж». Тому сьогодні актуальним є питання: а чим вони відрізняються і чому це так важливо розуміти? Знати ці нюанси необхідно усім, а особливо тим, хто збирається на пенсію. По суті, і страховий, і трудовий стаж зазначає відпрацьовані людиною періоди. Проте ці поняття мають і свої відмінності.

         До 1 січня 2004 року стаж називається трудовим. Тобто трудовий стаж – це період роботи, який підтверджують записи у трудовій книжці (або в різних пенсійних ситуаціях – інші документи: дипломи, військові квитки, свідоцтва про народження дітей тощо). Отже, основним документом є трудова книжка. Бо саме на її правильно оформлених записах грунтується підрахунок відпрацьованих періодів. Таким чином, трудовий стаж до 2004 року, згідно із законодавством, прирівнюється до страхового стажу.

Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що набув чинності з 1 січня 2004 року, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо ти працюєш і сплачуєш внески (чи за тебе їх сплачує роботодавець) у визначених державою розмірах – страховий стаж маєш. А якщо за період роботи страхові внески не сплачено або ж їх розмір менший від законодавчо встановленого – страховий стаж відсутній або неповний. Отож, після 2004 року набути страховий стаж можна єдиним способом – сплачуючи страхові внески, мінімальний розмір яких становить 22% від мінімальної зарплати. Дані про них вносяться до Реєстру застрахованих осіб або Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Щоб у майбутньому не мати проблем із наявністю страхового стажу, перевіряйте, чи оформлені ваші трудові відносини, чи своєчасно і в повному обсязі сплачені страхові внески! Зробити це можна в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ – portal.pfu.gov.ua або особисто звернутися до сервісного центру.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ.

Відповідальність за незаконно зрізану ялинку

08.12.2022

Наближаються новорічні-різдвяні свята. Кожна людина прагне прикрасити свою оселю новорічним деревом.

Хвойне дерево можна придбати на ринку, де продаються дерева з лісгоспів. Але дехто вирішує економити, купуючи символи свята з рук, в людей, що незаконно їх зрубали у лісі, чим завдали значних збитків лісовому господарству держави.

Положеннями чинного природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками.

Так, відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконну порубку і пошкодження дерев, у тому числі хвойних порід на винну особу може бути накладено штраф:

 • на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 гривень) і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 550 до 5 100 гривень).

відповідно до статті 153 знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка тягнуть за собою накладення штрафу:

 • на громадян від 170 до 510 гривень;
 • посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від 510 до 850 гривень.

За самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна державі.

У грудні-січні розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев в межах населених пунктів збільшується в чотири рази, поза межами населених пунктів – у три рази. Сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, становить:

 • в межах населених пунктів за дерево діаметром:
  • до 6 см – 800 грн.
  • від 6,1 – 10 см – 1152 грн.
  • від 10,1 до 14 см – 1500 грн.
  • від 14,1 до 18 см – 1852 грн.
  • від 18,1 до 22 см – 2200 грн.
 • за межами населених пунктів за дерево діаметром:
  • до 10 см – 544,81 грн.
  • від 10,1 -14 см – 959,90 грн.
  • від 14,1 – 18 см – 2464,62 грн
  • від 18,1 – 22 см – 5058, 96 грн.

З днем місцевого самоврядування

07.12.2022

Шановні депутати міської ради, члени виконавчого комітету, працівники міської ради!

Щиросердечно вітаю Вас з професійним святом – Днем місцевого самоврядування!

Це свято не тільки тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів, а й усіх громадян, виборців, які вболівають за проблеми, дбають про розквіт територіальної громади.

Сьогодні місцеве самоврядування – це влада кожного з нас, де кожен бере на себе часточку відповідальності за спільний добробут громади і країни загалом. Це свято народовладдя!

Український народ зробив свій вибір на користь європейського вектора розвитку нашої держави. Цей вибір повинен стати особистою відповідальністю кожного свідомого громадянина України.

У працівників органів місцевого самоврядування відповідальна місія – забезпечувати життєдіяльність громади, турбуватися про кожного її жителя, стояти на сторожі їх інтересів. Саме така влада і є владою не над суспільством, а владою розвитку суспільства і самоврядування.

Щиро дякую працівникам структурних підрозділів, депутатам, представникам громадських об’єднань за витримку, розуміння, відповідальне ставлення до  своїх службових обов’язків і гідний внесок у вирішення проблем громади.

Нехай цей день додасть усім нам єдності й певності в тому, що лише спільними зусиллями ми перетворимо рідну Україну в успішну європейську державу, яку ми будуємо та за яку платять дорогу ціну наші захисники і захисниці на полі бою

Життєвих щедрот всім, Божої ласки та ПЕРЕМОГИ над ворогом!

СЛАВА УКРАЇНІ!   СЛАВА ЗСУ!

Сильна держава починається із  сильної армії

06.12.2022

Збройні Сили України – це здобуток і заслуга мільйонів українців, які щоденно роблять свій внесок у розбудову армії, вміло воюючи на передовій, тренуючись на полігонах.

6 грудня 2022 року відбулися урочисті заходи, присвячені Міжнародному дню волонтера та Дню Збройних сил  України.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять про загиблих воїнів – захисників нашої неньки України.

Зі словами вдячності та поваги до присутніх звернулась міський голова Галина Білецька. Вона висловила щиру подяку багаточисельній військовій та волонтерській  спільноті. «Ви – опора та міць нашої держави, взірець патріотизму, відваги та кращих людських чеснот. Лише в єдності ми переможемо ворога».

Грамотами Андрушівської міської ради за сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави нагороджені були військовослужбовці 1-го відділу Бердичівського РТЦК та СП.

За активну волонтерську діяльність,  вагомий особистий внесок в організації допомоги Українській армії відзначені Подякою Андрушівської міської ради волонтери, Благодійні Фонди, громадські організації, керівники підприємств та установ.

З привітальним словом  виступила помічник народного депутата України Богдана Кицака, волонтерка Олександра Ремінна. Вона зазначила, що волонтери нашої громади стали янголами-охоронцями для захисників України, поранених та переселенців. «Волонтерська активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нас є майбутнє. Адже єднання – це запорука нашої ПЕРЕМОГИ!»

В співпраці з благодійним фондом «Справжні українці» жителі громади, працівники міської ради приєдналися до акції по збору продуктів та коштів для ЗСУ. Це є доказом того, що ми з вами небайдужі до майбутнього своєї країни.

Вдячність і шана військовослужбовцям, волонтерам, всім, хто допомагає нашій країні подолати тяжкі часи.

Ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО! І тільки пліч-о-пліч подолаємо ворога!

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!

СТАН ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП ТА ГРВІ СТАНОМ НА 05.12.2022

06.12.2022

Впродовж останнього тижня, за період з 28  листопада по 4 грудня в Житомирській області  на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 5268 осіб —  що на 7,2% хворих  більше, ніж за попередній тиждень. Зростання захворюваності відбулося як серед дітей, так і серед дорослого населення, проте показник захворюваності знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу. 

В тому числі захворіло 3259 дітей (62% від захворілих). Госпіталізовано 163 хворих, в тому числі 116 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.   

В м. Житомирі захворіло 1491 особа —  що на 67 хворих більше, ніж за  попередній тиждень. В т.ч. захворіло  1116 дітей – на 99 хворих дітей  більше, ніж за минулий тиждень.   Госпіталізовано в м. Житомирі 39 хворих, в тому числі 38 дітей.

За результатами лабораторних досліджень зразків матеріалів,  проведених вірусологічною лабораторією центру контролю та профілактики хвороб, за останній тиждень у 3-х хворих визначено вірус грипу А, у 10 хворих – метапневмовірус,у 8  – риновірус, у 1-го хворого – аденовірус.

Станом на 5 грудня в області щеплено проти грипу 1566 осіб. Найбільше щеплень зробили в Коростишівському районі – 170 щеплень, Бердичівському – 45, Житомирському – 73, Олевському  – 40, Любарському – 40,  м. Бердичеві – 161 та м. Житомирі – 777 щеплень. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників – 1037 осіб,  80 осіб з хронічними захворюваннями, та 62 дітей віком до 5 років. 

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

6 грудня – День Збройних Сил України

06.12.2022

«Українець є вдумливий, запальний, радо згадує минуле свого народу і кохається у спогадах про героїчні вчинки своїх предків. Коли його спитати, хто він, то відповість із радістю і гордістю: “Я козак!”».

Запоріжська Січ…Одне з перших демократичних об’єднань у світі, одна з перших конституцій. Козацтво… «Не наше діло з плахтою стрибати, наше діло з москалем воювати».

Перша світова війна.. Легіон Українських Січових Стрільців.. Українська Галицька Армія (1919 рік – 150 тис. вояків).

Друга світова війна… Українці позбавлені державності, змушені воювати за чужі інтереси…

Холодноярці (15-тисячна селянська повстанська армія ).

УПА… «Лісова армія» єдина у світі, яка воювала водночас проти СРСР і гітлерівців.

ЗСУ – армія великого народу, який збудував державу, прагне свободи та незалежності.  Наші захисники і захисниці  – це приклад служіння своїй державі.

ЗСУ за своїм професіоналізмом – це одна з найкращих армій світу. Армія, яка є запорукою національної безпеки й оборони нашої держави.

ЗСУ захищають минуле батьків, сьогодення та  спокій наших дітей, майбутнє країни, що стала символом незламності для всього світу. Ціна, яку платять воїни – це піт і кров побратимів, втрачене здоров’я, страждання і сльози родини.

Низько схиляємо голови перед Вами, нашими мужніми воїнами-захисниками! Дякуємо за Вашу невтомну звитягу, патріотизм і любов до України! За честь і гідність! Хай береже Вас Господь!

Наш обов’язок – зберігаючи історичну спадщину, довічно пам’ятати мужність, героїзм, повагу до рідної землі загиблих дідів, батьків і побратимів. 

Віримо в ЗСУ!   Гордимося ЗСУ!

ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2022 РОКУ

05.12.2022

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено перерахунки пенсій  з 1 грудня 2022року у зв’язку із:

 – підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» зростає розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Так, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зростає на 66 грн – з 2 027 грн до 2 093 грн. Перерахунку підлягають пенсії 289,8 тис. пенсіонерів області.

Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковомумінімумі.

встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем

У непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2500грн.

Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслугиперед Україною), не досягає 2 500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальшихперерахунків. Тим, хто отримує «страхову» пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу,встановлюється з дати звільнення з роботи.

зміною показника середньої заробітної плати

Показник середньої заробітної плати застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей. Всі перерахунки проведено автоматично та не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись у грудні.

Вітаємо наших переможців

05.12.2022

1-2 грудня 2022 в м.Житомир проходив Чемпіонат Житомирської області з греко-римської боротьби серед дорослих до 23-х років та юнаків 2008 -2010 років. Cьомий рік поспіль команда Андрушівської ДЮСШ посідає 1 командне місце.В поточному році  вихованці зайняли 7 перших місць, 5 других та 1 третє у своїх вагових категоріях:

І – місце- Гальоса Роман -75кг, Лавренщук Ілля – 67кг, Волков Василь – 63кг, Рак Денис-60 кг, Ткачук Назар – 55 кг, Любар Олександр – 53 кг, Шевченко Данило – 42 кг, 

ІІ – місце –Ройко Данило -72 кг, Ройко Михайло – 63кг,Тропов Ігор- 55 кг,  Студзінський Артем – 50кг, Поліщук Назар – 38кг

ІІІ – місце Кравчук Владислав – 45кг

Команду готували тренери – викладачі Олександр РОМАНСЬКИЙ та Олексій ДОВГИЙ

В.о. директора Андрушівської ДЮСШ                               Іван БЕРЛАДИН

5 грудня –  Міжнародний день волонтерів

05.12.2022

Я спав і мріяв, що життя – це радість. Я прокинувся і побачив, що життя – це служіння. Я служив і бачив, що служба – це радість» (Робіндранат Тагор, індійський поет, філософ, лауреат Нобелівської премії з літератури,1913).

Кожен з нас отримує відчуття радості від різних речей: спілкування, подорожей, навчання тощо.

У волонтерів інші відчуття. Це в першу чергу – особиста безпосередня участь у вирішенні певної суспільно важливої проблеми.

Волонтер — покликання, спосіб життя. Діяльність волонтерів безкорислива, неприбуткова. Вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все роблять безкоштовно .

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, тому що «сильніше всього бувають ті, хто спрямовує сили на добрі справи».

 • БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ БОГДАНА КИЦАКА;
 • ГО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «СПРАВЖНІ УКРАЇНЦІ» ;
 • Громадська організація «СВАРГО» — голова ІГОР МАЛІНОВСЬКИЙ ;
 • Гуманітарний центр міста Андрушівки – кураторка ОЛЬГА СЕМЕНЮК;
 • брати ТКАЧЕНКИ ДМИТРО та СЕРГІЙ;
 • МАЛІНОВСЬКИЙ СЕРГІЙ – директор ПП «Імпак»;
 • ТОВ «УКР-АГРО РТ» — керівник СЕРГІЙ ЯКИМЧУК;
 • ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» — генеральна директорка ОКСАНА МАТВІЄНКО;
 • ФОП «Койда С.Ю.» — директор СЕРГІЙ КОЙДА;
 • ФОП «Селянський» — директор ОЛЕГ СЕЛЯНСЬКИЙ;
 • ДП «Оранта» НВМП «Антарія» – виконавчий директор ПЕТРО РОЙ ;
 • ВОЛОДИМИР МАРИЩЕНКО – директор ПОСП «Колос»;
 • ПЕТРО РУДЮК – директор СФГ «Шевченківське»;
 • ВАСИЛЬ СЕМЕНЮК – директор ПОСП «Надія»;
 • ЛІДІЯ ВОЛИНЕЦЬ – директорка СФГ «Явір»;
 • АЛТИНБЕК МУСТАПАЄВ – директор ТОВ «МЛИН БАЗА»;
 • Родина ГРИНИШИНИХ — ЄВГЕН ЯРОСЛАВОВИЧ з синами ВАДИМОМ та ЯРОСЛАВОМ;
 • ТОВ «АГРО Андрушівка» – директор СЕРГІЙ ВОЙНІЧЕНКО;
 • ТОВ «ЖИТОМИР – АГРО – ІНВЕСТ» – виконавчий директор ГРИГОРІЙ ПАСТОВЕНСЬКИЙ;
 • Колектив Гальчинського ліцею –  волонтерки НАТАЛЯ ПТАШНИК, ВАЛЕНТИНА ЯНОВСЬКА;
 • Колектив Антопільської гімназії – директорка СВІТЛАНА ДРОЗД;
 • Колектив Андрушівської міської бібліотеки – директорка ЮЛІЯ ЛОМБЕРГ;
 • ЛІЛІЯ КАТАШИНСЬКА – волонтерка ГО «СВАРГО», головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту міської ради;
 • ДМИТРО СУДАК – волонтер Гуманітарного центру м. Андрушівка;
 • ТАМАРА ОСИПОВИЧ –  голова Спілки приватних підприємців разом зі спілчанцями;
 • ЛЮБОВ БОНДАРЧУК– очолює жінок волонтерок мікрорайону спиртового заводу;
 • ВАЛЕНТИНА СІРА – волонтерка, членкиня ГО «ВОЛОНТЕРИ ПОЛІССЯ»;
 • НАТАЛІЯ ЦІРУК – волонтерка, вчитель початкових класів Андрушівського ліцею №1;
 • КАТЕРИНА ВАСИЛЬЧЕНКО – волонтерка, директорка Центру дозвілля с. Нова Котельня (сплела сотні носків солдатам);
 • ОЛЕКСАНДР ПОЛІЩУК– волонтер, приватний підприємиць;
 • ВІРА ГРИНИШИНА–  голова Громадської організації «ТАКИХ ЯК Я БАГАТО»;
 • АНДРІЙ ЯЦЮК– волонтер, приватний підприємиць;
 • НАТАЛЯ РУДНИЦЬКА– волонтерка, начальниця відділу культури та туризму міської ради, разом з командою;
 • СВІТЛАНА СОКОЛОВА– волонтерка Благодійного Фонду «Сім’я».

У цьому переліку приватні підприємці: Шипош Петро, Павло Рокитянський, Вадим Осипович, Сергій Казмірчук, Ліля Зубрицька, Сергій Громський, Таміла Хрущ з Городківки, Феодосія Дорош з Ярешок, Тетяна Іванова з Мостового, Олег Макаревч з Павелок і ще сотні, сотні жителів громади.

Сьогодні, на жаль, всіх нас об’єднує біль… Біль за країну… Біль за майбутнє дітей…

Але цей біль дає нам сили для боротьби і злість до ворога.

Українці зі зброєю захищають свободу і незалежність. Мільйони українців – волонтери.  Своєю діяльністю вони сприяють Перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Хтось підтримує словом та молитвою, хтось випікає смаколики чи в’яже теплі шкарпетки для воїна на передовій, ремонтує машину чи збирає кошти на дрони… Головне – ми разом з нашими захисниками та захисницями. Вони – наша сила! Вони – наша правда!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

КІР: НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ  З  ВАКЦИНАЦІЄЮ  ДІТЕЙ

02.12.2022

За даними нещодавньої доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кір становить безпосередню загрозу в усьому світі.  

Від початку пандемії COVID-19 рівні охоплення вакцинацією проти кору  неухильно знижувалися. У спільній публікації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і Центрів США з контролю і профілактики  захворювань (ЦКПЗ) повідомляється, що у 2021 році  рекордно велика кількість дітей  у світі (майже 40 мільйонів)  пропустили вакцинацію  проти кору: 25 мільйонів дітей пропустили першу дозу, і ще 14,7 мільйона   – другу дозу. Це  означає, що мільйони дітей залишаються вразливими до інфекції.

Цифри і факти

 • Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
 • Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. 

На 4–5 день інфікування з’являється червоний висип, який починається зі  шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. На 6–12 день з’являються висока температура, нежить, кашель, іноді блювання і пронос. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

 • За оцінками, у 2021 році у світі сталося близько 9 мільйонів випадків захворювання на кір і 128 000 випадків смерті від нього. У 22-х країнах сталися великомасштабні та руйнівні спалахи хвороби.
 • Для забезпечення популяційного імунітету від кору необхідно забезпечити охоплення двома дозами вакцини на рівні 95% або більше. У світі цей показник значно нижчий: першу дозу вакцини проти кору отримують тільки 81% дітей, а другу дозу – тільки 71% дітей. З 2008 року  це найнижчі показники охоплення першою дозою вакцини проти кору у світі, хоча рівні охоплення варіюються в різних країнах.
 • За 6 місяців 2022 року  в Україні лише 39,7% дітей в 12 місяців отримали свої дози щеплення проти кору, паротиту та краснухи. В 6 років охоплення щепленнями має показник – 40,7%. Цього недостатньо для безпеки громадського здоров’я.  
 • Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах був зафіксований 2017–2019-го. Згідно з епідпрогнозом та враховуючи періодичність, у 2023-2024 роках є ризик спалаху захворюваності на кір.

Вакцинація – єдиний  ефективний захист

 • В Україні вакцинація від кору передбачена Національним календарем щеплень і її можна зробити безоплатно. Для цього використовують комплексну вакцину від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна і ефективна. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини (у 12 місяців і 6 років життя).
 • У листопаді в регіони  України доставлено  вакцину КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Йдеться про 196 тисяч доз вакцини,  отриманих у рамках гуманітарної допомоги від MSD.  Загалом 23 українські регіони отримали вказану вакцину відповідно до потреби.
 • Батьки дітей, які пропустили щеплення, можуть просто звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит. Для внутрішньо переміщених осіб не потрібно укладати нову декларацію з лікарем – достатньо просто прийти до медичного закладу. 

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».